общество

Полиции сдался боевик, охранявший в Донецке захваченное здание СБУ с пленными

28 августа 2018
20:01
1114
Поделиться:

В 2014 году житель Новогродовки с оружием дежурил в «группе быстрого реагирования» в оккупированном Донецке. Во время службы в незаконном вооруженном формировании наемник стал свидетелем издевательств боевиков над украинскими пленными и собственными подчиненными, покинул ряды террористов и вернулся домой. Опасаясь уголовной ответственности, мужчина не спешил с раскаянием.

Об этом сообщает пресс-служба Национальной полиции Украины:

Звернутися до поліцейських його підштовхнули публікації у ЗМІ про законну можливість звільнитися від покарання за участь в НЗФ.

Колишній учасник бандформування розповів, що влітку 2014 року за власним бажанням приїхав в Донецьк, щоб стати одним з бойовиків. Однак спочатку чоловіку потрібно було пройти «виправний термін», а саме – розвантажувати фури із гуманітарною допомогою. Після двох місяців роботи вантажником 22-річний новобранець отримав форму військового зразка, автомат із набоями і позивний «Крош».

Через кілька днів «Кроша» було розподілено до групи швидкого реагування, в якій він разом із іншими бойовиками охороняв адміністративні будівлі. Найманець розповів, що бачив знущання терористів над українськими полоненими. Крім того, йому не подобалося ставлення командирів «ДНР» до своїх підлеглих. Все це змінило його думку про «руський мир», і він здав зброю, форму та повернувся в Новогродівку, прослуживши близько трьох місяців.

В рідному місті чоловік влаштувався на роботу, але намагався вести прихований спосіб життя і майже ні з ким не спілкувався. Так тривало 4 роки, поки екс-бойовик не побачив в новинах, що такі самі рядові учасники НЗФ, як він, розпочали нове життя без покарання завдяки добровільній здачі до поліції.

Наразі поліцейські Селидівського відділення поліції перевіряють діяльність чоловіка у складі бандформування.

Нагадаємо, згідно з ч. 6 ст. 260 Кримінального кодексу України, особа, яка перебувала у складі збройних формувань, добровільно вийшла з них та повідомила про це органам державної влади, звільняється від кримінальної відповідальності.


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал
Подтверждено:  
51 224 
+810
Болеет:  
26 113 
+124
Выздоровело:  
23 784 
+665
Умерло:  
1 327 
+21

9 июля 2020
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00084018707275391 [2] => 0.18987202644348 )