политика

В Одесской области НАТО помогает тем, кто более не намерен служить в ВСУ

11 сентября 2018
18:50
967
Поделиться:

Об этом говорится в сообщении Минобороны:

У Чорноморську, Одеської області за підтримки Офісу НАТО в Україні відбулась церемонія закриття курсу для перепідготовки військовослужбовців звільнених в запас або у відставку.

Враховуючи приморську специфіку регіону напрямком підготовки слухачів було визначено «Менеджмент морських перевезень і логістика», що значно підвищує шанси тих хто навчається, працевлаштуватися за обраною спеціалізацію.

В урочистій церемонії закриття взяли участь представники командування Військово-Морських Сил ЗС України, органів місцевої влади, громадськості.

Слід зазначити, що заняття проходили на базі учбово-тренажерного комплексу «АДМІРАЛ», який за рівнем оснащення є одним з кращих в регіоні.

Як зазначив уповноважений представник командування ВМС ЗС України Олег Найда навчання пройшли 22 військовослужбовця, переважна більшість з яких під час проходження військової служби мали схожу спеціалізацію. У такій ситуації курси за програмою «Менеджмент морських перевезень і логістика» відкрили унікальну можливість для слухачів адаптувати свої військові навички і знання до специфіки цивільного законодавства в галузі морських і річкових перевезень. Після отримання свідоцтва про закінчення навчання і проходження акредитації в Державній морській адміністрації, випускники мають великі шанси знайти престижну та високооплачувану роботу. Це обумовлено тим, що в приморському регіоні існує багато підприємств, установ та фірм, які займаються логістичною діяльністю, тобто організацією морських та річних перевезень.

У свою чергу, заступник командувача ВМС ЗСУ капітан 1 рангу Андрій Урсол акцентував увагу на тому, що НАТО розглядає підтримку Україні комплексно. За його словами йдеться не лише про військовий аспект, а й надання допомоги у приведенні соціального захисту військовослужбовців Збройних Сил України до стандартів армій країн Північноатлантичного альянсу.

Довідка. З 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації Програми перепідготовки колишніх військових, які прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування у цивільній сфері. Управління НАТО з економічних питань безпеки та оборони у 1999 році започаткувало в Україні програму мовної підготовки, спрямовану на надання допомоги колишнім військовим, або таким, котрі невдовзі будуть звільнені у запас.

З 2007 року, як відповідь на потреби ринку праці та у зв’язку із зростанням обсягу фінансування, було започатковано напрямок економічних дисциплін, що викладаються на базі досвідчених українських навчальних закладів та тренінгових інституцій. Мета Програми — підтримка України в питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців.

Програма надає можливість пройти підготовку за такими напрямками як менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден та ін. Протягом років, курси проходять в більш, ніж 60 містах та селищах по всій території України. Цивільний бюджет, затверджений на 2018 рік, дозволить здійснити перепідготовку близько 800 бенефіціарів.

На сьогодні вже близько 10 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за Програмою НАТО з перепідготовки.


Теги: армия

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+EnterЗолоте
Леонид ЛОГВИНЕНКО
Важкий вибір
А. ВЕРТИЙ
Аура языка
Александр КИРШ
Питання в тому – яка ціна?
Андрій ЦАПЛІЄНКО

Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00078296661376953 [2] => 0.13625001907349 )