общество

Гвардейцы восстанавливают историческую правду о блестящей победе под Семеновкой (фото, видео)

11 сентября 2018
20:38
2239
Поделиться:

В Семеновке, на окраине Славянска, прошла реконструкция боя украинских спецназовцев с боевиками под руководством российского террориста Гиркина, который состоялся 5 мая 2014.

Съемки документального фильма с рабочим названием «Бой под Семеновкой 5 мая» о блестящей победе защитников Украины происходили на месте реального боя с участием участников тех событий, отмечает пресс-служба НГУ.

«Ми відновлюємо історичну правду про бій під Семенівкою, який відбувся тут 5 травня 2014 року. У цьому питання нас підтримало Міністерство інформаційної політики завдяки чому ми змогли розпочати цей знімальний процес», - зазначив прес-секретар командувача Національної гвардії України полковник Вадим Голуб.

Кінопродюсер Артем Колюбаев розповів, що під час спілкування з представниками Національної гвардії України інтереси творчого колективу в екранізації та героїзації української армії збіглися й було вирішено зняти історичний фільм на основі реальних подій та свідчень учасників того бою.

«Ми вирішили, що в Україні наразі необхідно героїзувати національного воїна, обличчя армії й говорити про наші перемоги, яких багато, і які були досягнуті спільними зусиллями», - сказав він.

Гвардійці, які взяли участь у зніманні фільму бачили війну на власні очі. Це люди, які виконували багато бойових операцій на сході України, у тому числі, 5 травня 2014 року під Семенівкою.

«Для мене бій під Семенівкою особливий. Саме тоді я зрозумів, що це справжня війна, а не іграшки», - поділився враженнями спецпризначенець Національної гвардії України, учасник бою під Семенівкою 5 травня 2014 року.

Бій під Семенівкою 5 травня 2014 року з бойовиками Гіркіна тривав кілька годин. Зайнявши позиції у житлових будинках, терористи вели шквальний вогонь по українських військових. Українські спецпризначенці завдяки вмілим діям нанесли противнику значних втрат – ліквідували десятки проросійських бойовиків та змусили терористів відступити до промислової зони Слов’янська.

У цьому запеклому бою, на жаль, загинуло троє військовослужбовців та ще восьмеро отримали поранення. За проявлену мужність та відданість українській присязі прапорщик калинівського полку оперативного призначення Нацгвардії Віктор Долінський посмертно був нагороджений Президентом України орденом «За мужність» III ступеня.

«Було прийнято рішення знімати не на полігоні, не десь під Києвом, а знімати в умовах найближчих до реальних – знімати саме на місцях бою. З цього приводу ми перекривали залізничний переїзд в Семенівці, де стався бій. З нами на майданчику працювали піротехніки, каскадери. Ми відшукали костюми сепаратистів, нарядили їх в георгіївські стрічки, підібрали шеврони, для того, щоб і ворог виглядав правдоподібно не тільки нацгвардійці», - розповів режисер, автор сценарію фільму «Бій під Семенівкою. 5 травня» Костянтин Коновалов.

Прем'єра фільму запланована на осінь 2018 року. За словами режисера фільму Костянтина Коновалова головна ціль кінокартини про бій під Семенівкою – показати українському народу, як насправді відбувалися ті події.

«На мою думку, тут відбулося перше серйозне бойове зіткнення підрозділів Національної гвардії України, взагалі, Збройних сил України, з моменту отримання незалежності, в реальній бойовій обстановці, ще й на своїй території»,- переконаний спецпризначенець Національної гвардії України, учасник бою під Семенівкою 5 травня 2014 року.

Прем’єра фільму запланована на осінь цього року.

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+EnterЗолоте
Леонид ЛОГВИНЕНКО
Важкий вибір
А. ВЕРТИЙ
Аура языка
Александр КИРШ
Питання в тому – яка ціна?
Андрій ЦАПЛІЄНКО

Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00095295906066895 [2] => 0.076861143112183 )