общество

В запорожском вузе наладили фиктивное обучение иностранцев

18 сентября 2018
11:50
969
Поделиться:

Чтобы нелегальная «схема» выглядела легальной, должностные лица одного из государственных вузов зачисляли в учебное заведение иностранцев на основании поддельных официальных документов. В понедельник, 17 сентября, работники областного управления защиты экономки Нацполиции, управления СБУ и прокуратуры провели санкционированные обыски и, кроме доказательств преступной деятельности, изъяли более 110 000 долларов США и 70 000 евро.

Об этом говорится в сообщении Национальной полиции Украины:

Оперативники Управління захисту економіки в Запорізькій області Нацполіції спільно з Запорізькою місцевою прокуратурою № 3 та обласним управлінням СБУ викрили та задокументували злочинну «схему» навчання іноземних громадян, організовану посадовими особами ВНЗ. Іноземці, які отримували диплом, насправді не навчалися, приїжджали на територію України виключно для вирішення фінансових питань.

Під час проведення сдідчо-оперативних заходів було встановлено, що посадові особи державного навчального закладу зараховували студентів на підставі підроблених офіційних документів про середню освіту або переводу з іншого вищого навчального закладу. За свою допомогу посадовці одержували відповідну винагороду. Крім того, привласнювали кошти, які безпідставно були отримані ними від студентів у якості сплати за навчання.

Також у схемі була задіяна комерційна структура, яка займалися пошуком кандидатів з числа іноземних студентів та забезпечувала їх прибуття на територію України, у разі такої необхідності. Після вирішення усіх організаційних та фінансових питань «студенти» фактично не з’являлися у стінах навчального закладу. Подальше проходженням навчального процесу та вирішення питань щодо успішного складання сесій контролювали посадові особи ВНЗ.

Правоохоронці встановили особи організаторів та всіх учасників задіяних у злочинній «схемі». У понеділок, 17 вересня, правоохоронці провели санкціоновані обшуки у приміщеннях Запорізького вищого навчального закладу та комерційної структури та за місцем мешкання фігурантів. За результатами заходів було вилучено документи, що підтверджують злочинну діяльність, понад 110 тисяч доларів США та 70 тисяч євро.

Після аналізу вилучених документів буде встановлена роль кожного учасника злочинної «схеми». Після чого діям фігурантів буде надана правова оцінка та відповідна кваліфікація. На разі досудове розслідування проводиться за статтею 364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.


Теги: студенты

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+EnterСегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.0010919570922852 [2] => 0.054893016815186 )