культура

Гвардейцы приняли участие в передаче отреставрированного скифского меча музею в Славянске

2 октября 2018
08:06
1308
Поделиться:

Министр культуры Украины передал скифский «акинак» представителям Славянского краеведческого музея. К церемонии присоединились бойцы военной части 3035, которые выполняют служебные и боевые задачи на территории проведения операции Объединенных сил.

Меч датирован V веком до нашей эры. Уникальный артефакт был найден на севере Донецкой области, отмечает пресс-служба НГУ:

«Знайшли цей меч на території Слов’янського району на березі річки Сіверський Донець поблизу села Маяки. Метеликоподібне навершшя – ще один доказ того, що це саме V століття до н.е. Власне це період «залізного віку» в Україні». – розповів науковий співробітник слов’янського музею Віталій Киркач. – «Для Слов’янського району знахідка унікальна, бо у наукових колах не прийнято вважати, що ці землі – ареал скіфської культури».

За словами міністра культури України Євгена Іщука, таких артефактів в музеях нашої держави лише чотири. Реставрація меча відбувалася півтора роки, його відновлювали київські спеціалісти.

«З огляду на те, що цей артефакт – меч, символ воїнства, ми маємо честь здійснювати його передачу за безпосередньої участі воїнів сучасних, які боронять і це місто, і цей край, тобто військовослужбовців Національної гвардії України. Це символ твердості і віри в те, що ми обов’язково переможемо! Цей меч – це історія боротьби наших предків за ці ж землі від загарбників. Чи не символічно це зараз, саме в цей час?», – звернувася до присутніх міністр культури України Євген Іщук.

Одним з перших людей, хто тримав у руках давній акінак, став боєць Слов’янського полку Юрій Перекрестов. Гвардієць має значний бойовий досвід, свого часу звільняв міста Луганщини, воював у Дебальцевому та Широкиному, мав поранення.

«Меч «акінак» зручний. Дуже цікава річ в руках потримати. Я б не сказав, що він дуже важкий. Вага десь два з половиною кілограми, може три. Але дуже цікаво, що легко вкладається в руку. Він міг створити противнику дуже великі проблеми. Це символ того, що на нас не варто нападати, нам є що протиставити ворогу!», – поділився враженнями сержант Юрій Перекрестов

Дослідники археологічної спадщини нашого краю також розповіли нам, що меч потрапив до представників офіційної науки майже випадково, завдяки, добрій волі одного з мешканців Слов’янська, який викупив унікальний артефакт та передав його науковцям.


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
1 903 765 
+16 427
Болеет:  
411 341 
+4 846
Выздоровело:  
1 453 766 
+11 148
Умерло:  
38 658 
+433
Привито:  
419 297 
+15 744

15 апреля 2021
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00069594383239746 [2] => 0.23788690567017 )