Политика

Украина и Великобритания будут сообща бороться против гибридных угроз со стороны России

2 октября 2018
14:27
1679
Поделиться:

Об этом говорится в сообщении пресс-службы МВД:

Сторони домовились про спільний план комплексної співпраці, взаємного доступу до баз даних, аби спільно протидіяти російським гібридним загрозам, зокрема кібератакам. Про це сьогодні, 2 жовтня, йшлося під час зустрічі з міністром з питань безпеки Великої Британії Беном Уоллесом та міністра внутрішніх справ Арсен Аваков.

За словами Арсена Авакова, російська агресія - це не лише прямі військові дії, а й активна гібридна війна, дії спецслужб РФ та вплив на кримінальні елементи для дестабілізації ситуації.

«Вони користуються ліберальністю наших законів, «осідають» тут на місяці і ведуть судові баталії, аби отримати громадянство. По нашим даним, за 60% крадіжок авто і пограбуваннями квартир стоять «злодії у законі». Більшість із них на постійному зв’язку зі спецслужбами РФ. Окрім кримінальних завдань, вони виконують інші політичні замовлення. Наприклад, фінансують діяльність деяких депутатів, аби вони не підтримували радикальні закони Уряду, які спрямовані на посилення боротьби з організованою злочинністю», - сказав Арсен Аваков.

Також міністр внутрішніх справ додав, що «злодії в законі» можуть вести свою кримінальну діяльність на території України, а потім за «брудні гроші» жити в Європі, як законослухняні громадяни.

Окрім цього, сторони обговорили спільний план боротьби із кіберзагрозами та організованим криміналітетом, який координують спецслужби країни-агресора РФ.

«За останній рік спеціальні агенти Департаменту кіберполіції припинили низку міжнародних атак та шкідливих інфеційних платформ, зокрема вірус «Petya» та «Avalanche» - платформа, яка щодня інфікувала до півмільйона комп'ютерів по всьому світу. Тут ми активно співпрацювали із нашими міжнародними колегами, зокрема Великою Британією. Найближчим часом між Національною поліцією України та Національним кримінальним агенством Великобританії (NCA) та Національним агентством по боротьбі із кіберзлочинами буде підписано меморандум про поглиблення співпраці та взаємний обмін оперативними даними», - повідомив очільник МВС.

Голова Нацполіції зазначив Сергій Князєв, що враховуючи досвід російської агресії в Україну, у поліції посилюють боротьбу із кіберзлочинністю та кримінальний аналіз.

«Ми знаходимося в стані агресії РФ і це впливає на роботу Нацполіції. Враховуючи цей досвід, ми розвиваємо два важливих напрямки: кіберполцію та кримінальний аналіз SOCTA для протидії організованій злочинності. Передумови створення цих двох підрозділів відомі всім поліцейським суспільствам в Європі, тому що РФ саме таким гібридним чином впливає і втручається у внутрішні справи інших держав», - зазначив Сергій Князєв.

Своєю чергою, міністр з питань безпеки Великої Британії Бен Уоллес заявив, що те, що Росія зробила в Криму, на Донбасі та в Солсбері, вона може зробити в будь-якій країні.

«Наше співробітництво з Україною, яка є форпостом кібер та гібридної війни, є безцінним. Ті уроки, які ми винесли з анексії Криму, з ситуації в Солсбері, з кіберінцидентів по всьому світу – свідчать про те, що це може повторитися в будь-якій іншій країні. Тому нам важливо співпрацювати на усіх рівнях і доповнювати один одного», – сказав Бен Уоллес.

В свою чергу міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що в Україні впізнали одного з учасників атаки в Солсбері, офіцера ГРУ РФ, який був причетний до вивезення екс-президента втікача Януковича з України.

Теги: Аваков

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.0007319450378418 [2] => 0.10450601577759 )