политика

Военный журналист Андрей Цаплиенко написал эмоциональный пост-обращение Александру Хугу

26 октября 2018
10:52
2717
Поделиться:

Первый заместитель главы Специальной мониторинговой миссии ОБСЕ в Украине Александр Хуг накануне в интервью изданию Foreign Policy неожиданно заявил, что миссия не увидела "прямых доказательств" российского вмешательства в события на Донбассе. А военную одежду со знаками отличия российской армии можно купить "в любом месте".

Такие откровения повергли в шок украинцев, пятый год страдающих от российской агрессии на юго-востоке страны.

Военный журналист Андрей Цаплиенко написал по этому поводу эмоциональный пост, в котором обратился непосредственно к Александру Хугу. Свое послание украинский журналист проиллюстрировал фотографией, на которой российские оккупанты позируют на фоне машины миссии ОБСЕ на Донбассе:

"Ми бачили людей з розпізнавальними знаками Російської Федерації, але такі куртки можна купити будь-де"... Це не сумнозвісні цинічні слова Путіна на початку війни.

Так відповів Александр Хуг, заступник голови місії ОБСЄ на запитання журналіста видання Foreign Policy "Яка офіційна позиція ОБСЄ щодо участі Росії (у війні) на сході Україні?"

Це мало бути передостаннє інтерв’ю Александра Хуга на посаді заступника голови місії ОБСЄ. Останнє він збирався дати нам завтра на непідконтрольній території. Але сьогодні вночі мене повідомили, що зустріч скасовується, і я побачив цю ганебну заяву про те, що ОБСЄ не бачить прямих ознак російського втручання.

Пане Хуг, чи не є для Вас прямою ознакою новітні установки РЕБ, які випускаються виключно в Росії і стоять лише на озброєнні в Федерації, - і які Ваш «безпілотник» зафіксував біля Дебальцевого три місяці тому? Або ж ЗРК «Оса», яку Ваш гвинтокрилий спостерігач помітив вже цього тижня? Чи не проводили Ваші фахівці аналіз вибухової речовини на розірваній автівці, у якій загинув біля села Пришиб Ваш колега, Джозеф Стоун? Чи не читали Ви після його загибелі роздруківки радіоперехоплень переговорів тих, кого Ви не побачили?

Можливо, я закінчений ідеаліст, але я вірив у Вашу порядність, бо ми особисто спілкувались не один раз. Я бачив Ваше шоковане обличчя, пане Хуг, на місці падіння малазійського «Боїнга». Тоді я думав, що переді мною людина, яка хоче зупинити цей жах. Я розумію, що Ви обмежені мандатом місії. Але хіба мандатом можна обмежити совість і не сказати правду про війну, яка зараз триває в Європі?

Через тиждень Ви повертаєтесь додому. В затишну та нейтральну Швейцарію. Країну, де іноземні гроші люблять спокій. Російські також. І Ви добре розумієте: якщо б агресором була не Росія, а, скажімо, африканська країна, сліди її втручання Ви б зафіксували вже в перші дні війни.


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
2 124 535 
+2 208
Болеет:  
300 534 
-6 528
Выздоровело:  
1 777 370 
+8 617
Умерло:  
46 631 
+119
Привито:  
865 590 
+2 194

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00069212913513184 [2] => 0.10780715942383 )