общество

Денисова: региональные представительства омбудсмена появятся в каждой области Украины

20 ноября 2018
20:58
728
Поделиться:

Уполномоченный Верховной Рады по правам человека Людмила Денисова сообщила о планах расширения региональной сети представительств омбудсмена в 2019 году.

Об этом омбудсмен сообщила на своей странице в соцсети:

Дотримання виборчих прав і свобод в Україні – це ключові теми моєї зустрічі з доповідачами моніторингової місії ПАРЄ – Джемою Гроздановою і Алфредом Хеєром.

Аби забезпечити у повній мірі право українців на вільний вибір, в усій країні працюватимуть 17 громадських моніторів. Уже навесні 2019 року вони будуть слідкувати за дотриманням прав виборців під час президентських виборів. Це передбачено Меморандумом про співпрацю із Громадянською мережею Опора, який я підписала влітку цього року. Під час президентських виборів ми спільно з Опорою аналізуватимемо діяльність правоохоронних органів та судів щодо розслідування виборчих злочинів. Крім того, громадські монітори працюватимуть з електоратом щодо захисту їхніх прав у всіх регіонах України.

Після президентських виборів ми проведемо додаткові навчання для виборчих моніторів і, за потреби, збільшимо їхню кількість під час парламентських виборів восени 2019 року. Я переконана: такий громадський контроль дозволить у повній мірі захистити громадянські права людей під час виборчих кампаній. З наступного року ми розширяємо регіональну мережу представництв Уповноваженого з прав людини. З 2019 року такі представництва будуть відкриті у кожній області.

Ще одне важливе питання, яке ми піднімали на зустрічі із доповідачами моніторингової місії ПАРЄ, – права внутрішньо переміщених осіб. Я наполягала і буду наполягати на тому, що вони мають право брати участь у виборах до територіальних громад. Я звертатимуть до парламенту, аби депутати проголосували за відповідний законопроект. Люди, які виїхали з окупованих територій і багато років живуть на контрольованій української владою землі, повинні мати рівні права з іншими громадянами. Внутрішньо переміщені особи зможуть проголосувати на президентських та парламентських виборах завдяки спрощеній Центральною виборчою комісією процедурі зміни місця голосування. Тепер ми маємо добитись, аби вони могли віддати свій голос і на місцевих виборах.

Захист прав громадських активістів, особливо напередодні виборів, – це ще одна тема, яка цікавить представників ПАРЄ. Розслідування справи загибелі Катерини Гандзюк, а також напади на громадських активістів – на моєму особистому контролі. Мій представник бере участь у кожному засіданні Тимчасової слідчої комісії, яку створили в парламенті. Винні мають бути притягнені до відповідальності та покарані.

Я повідомила іноземних спостерігачів про останню інформацію щодо затриманих кримчан у сімферопольському СІЗО та у слідчому ізоляторі Ростова-на-Дону. Їм не надається належна медична допомога, безпідставно переводять до одиночних камер, спецблоків. Я звернулась до Уповноваженого з прав людини РФ Тетяни Москалькової та Голови Ради при Президентові РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайла Федотова, аби вони забезпечили належні умови тримання українських громадян у російських тюрмах, у тому числі, й в Криму.


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
315 826 
+6 719
Болеет:  
177 680 
+3 892
Выздоровело:  
132 219 
+2 686
Умерло:  
5 927 
+141

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00073504447937012 [2] => 0.2059919834137 )