общество

Цыгыкал: открыто первое уголовное производство по факту незаконного пересечения границы

14 декабря 2018
15:11
1200
Поделиться:

По сообщению сотрудников Госпогранслужбы следственным отделом Управления СБУ в Одесской области начато досудебное расследование в уголовном производстве по признакам совершения преступления, предусмотренного ст. 332-2 УК Украины «Незаконное пересечение государственной границы Украины».

Об этом сообщает пресс-служба Госпогранслужбы Украины:

«Це перше, але не останнє кримінальне провадження за незаконне перетинання кордону. Упевнений, що після напрацювання слідчої та судової практики кількість таких кримінальних проваджень значно збільшиться. Криміналізація цього діяння в умовах російської агресії проти України дала ефективний юридичний механізм протистояння цьому небезпечному суспільному явищу», - відмітив Голова Держприкордонслужби України Петро Цигикал.

Напередодні, 11 грудня, прикордонники Білгород-Дністровського загону Південного регіонального управління затримали порушника державного кордону. Чоловік намагався, оминаючи пункти пропуску, потрапити в Україну з сусідньої держави. Затримали його відразу після незаконного перетину держрубежу. Порушник виявився 32-річним громадянином Молдови.

Потрапити в нашу державу у такий спосіб іноземець вирішив оскільки відносно нього уповноваженим державним органом раніше прийнято рішення про заборону в`їзду в Україну. Варто відмітити, що заборону на 10 років йому винесли саме співробітники Держприкордонслужби за декілька днів до цього затримавши за незаконний перетин кордону. Тоді іноземець також йшов в Україну поза пунктами пропусків. Крім того, прикордонники з`ясували, що чоловік вже притягувався до відповідальності за порушення міграційного законодавства України.

Також після встановлення всіх обставин правопорушення, особу притягнуто до адміністративної відповідальності за невиконання рішення про заборону в’їзду в Україну і накладено штраф у розмірі 5100 гривень. Додатково порушнику продовжено заборону в’їзду на територію України терміном ще на 10 років.

Наразі його передано співробітникам СБУ для проведення подальших слідчих дій.

Нагадаємо, що 10 листопада вступили в силу зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону. З-поміж іншого кримінальна відповідальність встановлюється за перетинання державного кордону України особою, якій заборонено в’їзд на територію України, у будь-який спосіб поза пунктами пропуску. Такі діяння караються позбавленням волі на строк до трьох років.


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал
Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00091409683227539 [2] => 0.088819980621338 )