общество

На Киевщине завершились масштабные тактико-специальные учения органов системы МВД

16 декабря 2018
09:02
1215
Поделиться:

Участие в них приняли около 1200 правоохранителей из всех регионов Украины. По результатам четырех дней Национальная гвардия Украины завоевала все три кубка министра внутренних дел.

Об этом сообщает пресс-служба ведомства:

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов на закритті навчань зазначив, що всі підрозділи МВС продемонстрували відмінні навички та наголосив:

«Ми підвели підсумки масштабних навчань. Вони показали високу професійну готовність всіх підрозділів МВС. Ви показали майстерне володіння якісною сучасною зброєю. Високе знання техніки. Ми всі пам'ятаємо 2014 рік, коли на фронт йшли добровольці батальйонів МВС без нормальної зброї, навіть однострою не було. Але ціною власного життя та вміння, вони дали можливість нам відродити військо. Та мужність і відвага зупинила ворога.»

Протягом чотирьох днів понад 1000 фахівців органів системи МВС з усіх регіонів України у польових умовах відпрацьовували типові кризові ситуації, їх поєднання, працювали у оперативних штабах та ситуаційних центрах.

Новацією цих навчань стало залучення до роботи фахівців із медіакомунікацій, які паралельно відпрацьовували комунікативну компоненту. З усіх учасників ми сформували 4 оперативні штаби.

Загальна координація відбувалася з Центрального пункту управління силами і засобами, до складу якого входили представники державних органів системи МВС. Штаби очолювали спочатку заступники ГУ Національної поліції, а згодом і начальники Головних управлінь Національної поліції в областях. Кожні три години відбувалась заміна керівників, таким чином кожен з учасників навчань спробував себе в якості керівника оперативного штабу.

Регламентом змагань передбачались наступні елементи:

- командне подолання смуги перешкод;

- стрільба з фізичними навантаженнями;

- орієнтування на місцевості;

- тактична медицина;

- подолання мінно-вибухових перешкод.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що такі навчання дозволяють напрацьовувати компетентність у найскладніших ситуаціях.

«Сьогодні ми підбиваємо підсумки чотириденних навчань цілим рядом тактичних вправ, в тому числі епізоду, коли на 102 телефонує людина і повідомляє про захоплення заручників. І як наші підрозділи справляються з цією ситуацією. Нам дуже важливі компетентні дії кожного підрозділу: поліції, ДСНС, Національної гвардії. Нам не потрібні лозунги. Нам потрібні чіткі, злагоджені дії в складних ситуаціях», – додав в кінці міністр внутрішніх справ.

Арсен Аваков відмітив, що в навчаннях брали участь нові підрозділи, які виховала Україна за ці чотири роки.

«В кожній області України є спецпризначенці високого рівня, які готові виконувати будь-які складні задачі, починаючи від ситуації зі захопленням заручників і закінчуючи прямим протистоянням з рецидивістами. Сьогодні ми також бачили залучені сили ДСНС», – наголосив міністр.

Перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий зазначив, що правоохоронці постійно стикаються з нетиповими ситуаціями, коли звичайні мітинги та акції перетворюють на поле політичної битви. «Ми живемо у світі гібридних загроз, проти нас ведуть підступну війну. Тому всі наші підрозділи вчаться працювати у нових, складних, непередбачуваних умовах. Такі навчання – це чудовий спосіб для всіх підрозділів, структур і відділів забезпечити публічну безпеку. Саме аналіз роботи у нових та нетипових ситуаціях став передумовою проведення масштабних тактико-спеціальних навчань структур МВС», – сказав Сергій Яровий.

По закінченню навчань міністр внутрішніх справ нагородив підрозділи, які вибороли перемогу в орієнтуванні на пересічній місцевості: третє місце підрозділ Головного управління Національної поліції в Одеській області, друге виборола команда окремого загону спецпризначення Центрального ТУ Національної гвардії України, а перше ­– окремий загін спецпризначення Східного ТУ Нацгвардії.

Головну нагороду у змаганнях зі стрільб отримала команда Центрального ТУ Національної гвардії України, друге – Східне ТУ Національної гвардії України, третє - Головне управління Поліції в Київській області.

У змаганнях на кубок міністра МВС зі службово-прикладного та військово-прикладного видів спорту: третю сходинку посіла команда спецпризначення Західного ТУ НГУ, друге – команда Центрального ОТУ НГУ, а перше – команда Східного ТУ НГУ.

Нагадаємо, протягом чотирьох днів учасники змагань відпрацьовували ситуативні завдання. Такі як: забезпечення правопорядку та безпеки громадян під час виборів, локалізація катастроф техногенного та природного характеру та вирішення надзвичайних ситуації на державному кордоні. Окрім того, під час навчань окрему підготовку також отримували підрозділи комунікації системи МВС. Вони працювали за умовними бойовими сценаріями, за якими мали завдання злагоджено інформувати громадськість про надзвичайні події та шляхи їх вирішення.


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал
Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00089597702026367 [2] => 0.1469259262085 )