интересно

Флаги боевых бригад ВСУ отправят на Южный полюс

26 декабря 2018
19:22
573
Поделиться:

Об этом сообщает сайт Минобороны Украины:

У Львові, у 58-у Будинку офіцерів відбувся брифінг щодо роботи 24-ї Української антарктичної експедиції на станції «Академік Вернадський» у 2019 році, участь у якій візьме тележурналіст Андрій Мочурад. Він мріє створити документальний фільм про діяльність українських науковців на південному полюсі планети.

У місті Львові Андрій Мочурад відомий як засновник МО «Граніт», що створює мурали патріотичного характеру. Також він є координатором проекту з видання першого україномовного коміксу про війну на Донбасі, автор багатьох симуляційних ігор, брав безпосередню участь у проведенні антитерористичної операції в Донецькій та Луганський областях у складі одного з добровольчих батальйонів.

– В Антарктиді наша експедиція займається метеорологічними, біологічними та геофізичними дослідженнями. У мене є досвід мандрівника. Свого часу здійснював експедицію країнами Близького Сходу. Мав досвід гірських сходжень у цьому регіоні. Важкої роботи і складних метеоумов я не боюсь. Крім того, хочу продовжити ініціативу українців щодо вшанування бойових побратимів. Тому до Антарктиди зі мною вирушать прапори бригади морської авіації Військово-Морських Сил ЗС України, 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади, 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила. А також прапор Десантно-штурмових військ ЗС України, адже я є офіцером і перебуваю в оперативному резерві однієї з бригад ДШВ, – повідомив Андрій Мочурад. – Крім того, шлях до Антарктиди пролягатиме через країни Південної Америки. Там планую зустрітися з представниками української діаспори. Онуками і правнуками тих, хто боровся за Україну під час визвольних змагань початку ХХ століття. І ще один цікавий факт: у експедицію я беру спорядження, виготовлене нашими виробниками військового та туристичного спорядження, – зазначив мандрівник.

Довідково. Україна – одна з 30 країн світу, яка має постійну станцію в Антарктиці, що функціонує цілий рік. Щороку на станцію «Академік Вернадський» вирушає річна експедиція, в яку входять вчені та технічний персонал. Також під час антарктичного літа проводяться сезонні експедиції.


Теги: армия

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter
20 ноября 2019
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00095105171203613 [2] => 0.1287670135498 )