политика

Угрозы 2019 года: война на Донбассе, Крым и Азов

3 января 2019
12:54
1494
Поделиться:

Конфлікт із Росією та питання Донбасу ризикує "заморозитися" до місцевих виборів 2020-го року. Росія сподівається, що до цього часу буде врегульоване питання виборів на Донбасі, він отримає особливий статус, і процес реінтеграції включатиме проведення місцевих виборів у регіоні з подальшим поверненням територій в Україну.

І саме тому сьогодні Путін відмовляється від будь-яких переговорів з Порошенком і прямо заявляє, що домовлятися у Кремлі будуть вже з новою владою в Україні. До цього часу війна на Донбасі зберігатиме стабільний позиційний характер. А Москва вже тиснутиме на нового президента з власними умовами реінтеграції.

Проте імовірність прямого збройного конфлікту між Україною та Росією є досить високою - про це пише західна преса. Особливо після агресії росіян проти українських кораблів неподалік Керченської протоки і взяття в полон 24 наших моряків у листопаді 2018-го.

Ризик нападу Росії на Україну є в переліку головних загроз 2019-го року на думку Reuters. Варто нагадати, що 26-го грудня в Україні завершився термін воєнного стану, котрий тривав 30 днів. Серед причин - агресія Росії на морі та велике скупчення техніки та живої сили на кордонах з Україною та в Криму.

Прецедентом до нової ескалації може стати черговий прохід кораблів ВМС України через Керченську протоку, який був анонсований головою РНБО Турчиновим та міністром оборони Полтораком. За неофіційною інформацією, він має відбутися в середині січня цього року. Українців повинні супроводжувати до протоки кораблі НАТО - США, Туреччини та Великої Британії. Також планується, що в складі українських екіпажів будуть міжнародні спостерігачі. Згідно з угодою про спільне використання Азовського моря від 2003-го року Україна та Росія мають рівні права по використанню водойми, а військові кораблі обох країн повинні безперешкодно користуватися морем. Але Росія вирішила анексувати Азов шляхом сили. Судна НАТО супроводжуватимуть кораблі ВМС України до Керченської протоки, далі вони мають піти в українські порти самостійно. Кремль наполягає, щоб перед проходом українська сторона подала заявку і отримала російського лоцмана. І продовжує наполягати на тому, що Крим - їхня територія, і жодного міжнародного права вони не порушили.

Якщо прохід наших кораблів знову призведе до нападу росіян, в Україні може бути введено воєнний стан, наслідком якого стане перенесення виборів. А також прямого збройного конфлікту між державами, загострення на Донбасі шляхом активізації сепаратистських маріонеток Кремля. США та ЄС у такому випадку отримають беззаперечні докази для впровадження нових санкцій проти Москви.

Для України так само важливо домогтися продовження санкційної політики Заходу, зокрема США проти Росії в 2019-му році. На це мають бути кинуті зусилля як дипломатів, так і перших осіб держави. Питання Криму не має бути зняте з порядку денного. Так само, як і Донбасу.

Також варто нагадати, що бюджет Міноборони США передбачає в 2019-му році виділення $250 млн на фінансування програм з безпеки та оборони в Україні, передачу техніки та зброї. Окрім цього, $10 млн США виділять на розвиток ВМС України. В листопаді із США повинні надійти два катери класу "Айленд", котрі очікуватимуть на новій базі ВМС у Бердянську.

Важливо також, що в лютому Верховна Рада має розглянути закон про закріплення в Конституції стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в ЄС і в НАТО. Його президент Петро Порошенко вніс 3 вересня 2018 року. Для остаточного прийняття він має отримати не менше 300 голосів. Росія виступає категорично проти такого курсу.

Джерело: depo.ua


Теги: АТО

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
178 353 
+2 675
Болеет:  
96 586 
+1 977
Выздоровело:  
78 184 
+672
Умерло:  
3 583 
+26

Сегодня
21 сентября 2020
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00069308280944824 [2] => 0.11878108978271 )