здоровье

Супрун озаботилась яйцами

18 января 2019
09:48
1175
Поделиться:

Соответствующий пост и.о. главы Минздрава Украины разместила на своей странице в соцсети:

Це фото яйця, яке набрало понад 47 мільйонів лайків, що становить рекордну кількість вподобань в Instagram (https://goo.gl/2KimHT). І, можливо, ваш лайк там вже є😏

Втім, є яйця, які заслуговують на більшу увагу.

Рак яєчок трапляється відносно рідко та складає близько 1% випадків раку серед чоловіків у всьому світі. Натомість захворюваність глобально зростає, хоча рівень смертності від цього виду раку є досить невисоким (https://goo.gl/kAQD72).

Фактори, що підвищують ризики:

🥚Неопущення яєчка (крипторхізм). У період внутрішньоутробного розвитку яєчка формуються в черевній порожнині, і згодом опускаються в мошонку. Але у деяких випадках цього не відбувається. Така передумова підвищує ризики раку яєчок.

🥚Якщо є сімейна історія цього діагнозу. До прикладу, якщо рак яєчка було діагностовано у батька, це приблизно в 4 рази збільшує шанси його появи. У 8 разів ризик підвищується, якщо хворобу було виявлено у брата (https://bit.ly/2zfMT42).

Дослідження показують, що ряд генів можуть бути причиною виникнення раку яєчка саме в межах сім’ї. Наразі проводяться дослідження для більш глибокого вивчення такого зв’язку (https://goo.gl/N1CDYH).

🥚Попередній діагноз раку яєчка. Близько 3-4% чоловіків, які вилікувалися від раку в одному яєчку, мають підвищені ризики виникнення раку повторно в іншому.

🥚Вік. Рак яєчка найчастіше розвивається у віці від 15 до 49 років. Хоча ймовірність його розвитку існує в будь-якому віці.

❗Типовими симптомами є безболісний набряк або ущільнення в одному з яєчок, або будь-яка зміна форми або текстури. Також може виникати затерпання, дискомфорт, різниця в розмірі між яєчками та больові відчуття.

Інші симптоми — набряк та збільшення грудей у зв’язку з гормональними змінами, біль в попереку, задишка, біль в грудній клітині, постійний кашель. Вони більш характерні для пізньої стадії хвороби, коли рак поширюється та вражає інші органи та лімфатичні вузли.

Якщо вчасно діагностувати рак яєчок — у переважній більшості випадків він піддається лікуванню. Тому за наявності симптомів, зверніться до сімейного лікаря. Він надасть рекомендації, як діяти далі.

Поява ущільнень в яєчку чи зміна розміру може мати багато причин, крім раку. Наприклад, вони можуть виникати внаслідок варикоцеле (розширення вен в яєчку) або гідроцеле (накопиченням рідини між оболонками яєчка). Безумовно, в разі будь-яких змін потрібно звернутись до лікаря.

Читайте также: Супрун улетела в США

Лікарі рекомендують також перевірятись щомісяця самостійно. Тут інструкція, як це можна робити: https://goo.gl/WkabJu.


Теги: Супрун

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
178 353 
+2 675
Болеет:  
96 586 
+1 977
Выздоровело:  
78 184 
+672
Умерло:  
3 583 
+26

Сегодня
21 сентября 2020
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00072383880615234 [2] => 0.17702102661133 )