политика

МВД будет тесно сотрудничать с ЦИК для обеспечения безопасности и прозрачности избирательного процесса

22 января 2019
16:18
1305
Поделиться:

Правоохранители должны обеспечить безопасность во время проведения съездов политических партий, агитационных мероприятий кандидатов в президенты и самого процесса голосования.

А также обеспечить проведение избирательного процесса в правовом поле.

Об этом шла речь сегодня, 22 января, во время заседания координационного штаба МВД, отмечает пресс-служба ведомства:

«Спеціальна робоча група буде і моніторити, і координувати діяльність по виявленню та кваліфікації правопорушень під час виборчого процесу. Група буде працювати за напрямками. Так, радник міністра внутрішніх справ Володимир Філенко буде координувати організаційно-аналітичне забезпечення, Іван Варченко – взаємодію із силовим блоком, Михайло Апостол – координувати діяльність робочої групи», - сказав голова робочої групи Іван Стойко.

Також Іван Стойко зазначив, що кожен із радників міністра, якій увійшов до робочої групи буде відповідати за координацію між владою та органами МВС в частині областей.

Під час засідання штабу були окреслені основні виклики з якими стикнеться МВС під час виборчого процесу.

«Практика попередніх виборів показує, що в штабах не всі люди добросовісні, не всі правильно тлумачать закон про вибори і можуть бути схильні до певного шахрайства. Наша задача це відслідковувати та зупиняти», - сказав радник міністра внутрішніх справ Володимир Філенко.

Крім того, за словами Володимира Філенко ще одним слабким місцем є зловживання і розміщення агітації, яка фінансується не з виборчих фондів, а також «мертві душі»: «Потрібно, щоб дільничні інспектори, в межах повноважень, поцікавились в якому стані списки виборців в кожному селі».

Ще одним викликом є підкуп виборців: «Але я думаю слідчі впораються з цими зловживаннями», - додав Філенко.

Радник міністра внутрішніх справ Михайло Апостол акцентував на необхідності концентрації уваги правоохоронців на шляхах фальсифікації виборів – на «мережах», які працюють до виборів та реєстрі виборців, де зазначені громадяни, які наразі працюють за кордоном та можуть не голосувати.

«З сьогоднішнього дня і до 4 лютого буде проведена основна маса з’їздів партій. Під час цих процесів поліція теж має забезпечувати безпеку, щоб жодних порушень не було. Крім того, представник МВС буде присутній в ЦВК. Також із сьогоднішнього дня наша робоча група співпрацює з Державною охороною, СБУ та керівниками штабів кандидатів. Для того, щоб ми мали інформацію по переміщенню кандидатів по областях, та могли забезпечувати громадський порядок під час таких агітаційних заходів», - додав Іван Стойко.

В Нацполіції доповіли, що виходячи з кількості виборчих дільниць, у день голосування на кожній з них будуть слідкувати за правопорядком по 2 поліцейських, необхідно залучити до 70 тис. особового складу «В будь-якому випадку це буде складно, тому нам буде потрібна допомога Національної гвардії, Служби з надзвичайних ситуації, Прикордонної служби і НАВС», - зазначили в Нацполіції.

Для уникнення черг на КВПП в Луганській та Донецькій областях в день голосування Державна прикордонна служба планує перевести їх на інший розпорядок роботи: або продовжити робочий день, або додати кількість співробітників.

Основні зусилля ДСНС під час виборчого процесу будуть спрямовані на перевірці об’єктів, приміщень для голосування, щодо профілактики та запобіганню виникнення пожеж.

Станом на сьогоднішній день зафіксовано 128 повідомлені про порушення виборчого процесу, серед яких вже відкрито 4 кримінальних провадження.

«Перше кримінальне провадження - за фактом нападу на Анатолія Гриценка в Одесі. Друге - за фактом хуліганства в Деснянському районі Києва (14 січня був обстріляний з пневматичного пістолета автомобіль прес-секретаря штабу Анатолія Гриценко). Ще одне провадження стосується підкупу виборців, цей факт мав місце в Полтаві, а в Черкаській області розслідується провадження за фактом нібито крадіжки сейфа", - розповів заступник начальника Головного слідчого управління національної поліції Руслан Дударец.


Теги: выборы

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
178 353 
+2 675
Болеет:  
96 586 
+1 977
Выздоровело:  
78 184 
+672
Умерло:  
3 583 
+26

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00076913833618164 [2] => 0.10997009277344 )