политика

В Винницкой области ОПОРА нашла "преждевременную" агитацию за Порошенко (фото)

25 января 2019
16:17
1568
Поделиться:

В городе Тульчин Виннийцкой области на здании кинотеатра наблюдатель Гражданской сети ОПОРА зафиксировал печатный агитационный материал потенциального кандидата в президенты Украины Петра Порошенко, который может иметь признаки преждевременной агитации.

Плакат с надписью «Мы - Украина. Поместная церковь - залог независимости. Петр Порошенко» размещен на кинотеатре имени Тараса Шевченко, говорится в сообщении:

Радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Юзвяк вказує, що, згідно з ч. 1 ст. 57 Закону України «Про вибори Президента України» передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів. Тому на особу, яка на сьогоднішній день не зареєстрована кандидатом у Президенти, не поширюються жодні обмеження і правила встановлені виборчим законом (прозорість фінансування виборчого фонду, оплата агітації за кошти фонду, заборона прямого та непрямого підкупу виборців тощо). Тому вказаний плакат із прізвищем потенційного кандидата на пост Президента розміщений без порушень виборчого закону, проте таку діяльність команди потенційного кандидата не можна вважати доброчесною, оскільки створені нерівні можливості для вже зареєстрованого кандидата поряд із незареєстрованим, адже для першого вже діє безліч законодавчих обмежень та вимог, а для другого - ніяких обмежень для агітації та підкупу.

Відповідно до частини 14статті 64 Закону України «Про вибори Президента України» забороняється розміщення друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, політичної реклами та повідомлень про перебіг виборчого процесу на пам'ятках архітектури, а також у місцях, де вони перешкоджають безпеці дорожнього руху.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія 15 листопада 2018 року опублікувала повідомлення зі зверненням до всіх потенційних кандидатів із проханням не використовувати дочасну агітацію.

ОПОРА нагадує, що відповідно до частини 14 статті 64 Закону України «Про вибори Президента України» забороняється розміщення друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, політичної реклами та повідомлень про перебіг виборчого процесу на пам'ятках архітектури, а також у місцях, де вони перешкоджають безпеці дорожнього руху.

Згідно з п. 21 ст. 64 цього ж Закону забороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності.


Теги: ОПОРА

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
169 472 
+3 228
Болеет:  
90 518 
+1 587
Выздоровело:  
75 486 
+1 573
Умерло:  
3 468 
+68

18 сентября 2020
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00070309638977051 [2] => 0.12761497497559 )