политика

Аваков презентовал в США стратегию деоккупации Донбасса "Механизм малых шагов"

12 февраля 2019
19:46
2065
Поделиться:

Глава МВД Украины Арсен Аваков заявил, что Россия уже пять лет ведет против Украины гибридную войну. Все средства прекращения активной фазы агрессии и возвращения территории Украины не действуют.

Поэтому, МВД предлагает новые механизмы, которые помогут вернуть оккупированные территории Донбасса.

Об этом Арсен Аваков заявил сегодня, 12 февраля, во время круглого стола в Институте Мира (Вашингтон, США), сообщает пресс-служба МВД:

«Наша стратегічна місія - відновлення суверенітету і територіальної цілісності України. Ми пропонуємо новий формат, який потребує підтримки світової громадськості. Ми назвали нашу стратегію деокупацію і реінтеграції Донбасу «Механізмом малих кроків», бо вважаємо, що досягти бажаного результату можна лише крок за кроком», - сказав Арсен Аваков.

Він наголосив, що введенню нової стратегії передує підготовчий етап - формування необхідного правового поля, введення комунікаційної стратегії, визначення статусу Спеціальної міжнародної миротворчої місії, створення програм моніторингу, консультативної та ресурсної допомоги.

«У нас немає конфлікту на релігійному підґрунті, немає конфлікту на етнічному підґрунті. Конфлікт в Україні нав’язаний ззовні. Тому, миротворча місія, яка буде працювати, повинна бути орієнтована і на це, а також працювати спільно з українськими правоохоронцями та представниками місцевих громад», - підкреслив Арсен Аваков.

Міністр пояснив, що Стратегія передбачає - на окремому обраній ділянці окупованих територій створюється демілітаризована зона безпеки. Всі військові формування з обох сторін відводяться за обумовлену лінію. Державна прикордонна служба України за підтримки спеціальної міжнародної миротворчої місії беруть під свій контроль зазначену ділянку території і її межі. Правопорядок і законність забезпечується силами Національної поліції, Національної гвардії України і моніторингової місією. «На цій території проводяться місцеві вибори. Головний принцип - дотримання українського законодавства та забезпечення вільного волевиявлення. Відновлюється робота всіх державних інститутів, правоохоронних органів України, поновлюється безпека і правопорядок, соціальне забезпечення, освіта, фінансова сфера, а також гідний рівень життя», - зазначив він.

Арсен Аваков підкреслив, що після повернення контролю над територіями, відразу вирішуються екологічні проблеми регіону. «Коли люди побачать, що зайшла українська влада з українським прапором, створила перехідні компромісні умови, забезпечила належну якість життя і безпеки для цих людей, - всі інші території крок за кроком будуть повертатися в Україну», - зазначив очільник МВС.

Міністр наголосив, що процес деокупації на перших двох територіях може тривати від 6 до 8 місяців.

«Після того, як ми вдало проведемо перші 5 кроків, то ми зможемо сказати і про інші. Це залежить від кількості наших ресурсів - від кількості миротворців і коштів на відновлення наших територій. Що стосується різниці між моїм планом, планом ОБСЄ та іншими. Не кожен план буде прийнятий українським суспільством. І тут не може бути ілюзій - жоден новообраний український президент не буде проросійський і не буде компромісним. Тому що український народ не дасть йому такої нагоди. Прийняти закони про колобарантів та амністію - можна, прийняти перехідний період - можна, провести місцеві вибори можуть бути проблеми. Але ми не допустимо федералізацію та автономію. І таких «червоних ліній» назбирається дуже багато», - зазначив Арсен Аваков.

Своєю чергою, спецпредставник Державного департаменту Курт Волкер зазначив, що мета цивілізованого світу - це відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.

«За роки російської агресії в Україні вбито більше людей, аніж під час Балканської війни і найбільше внутрішньо переміщених осіб з часів Другої Світової. Ми всі повинні забезпечувати безпеку у Європі і не повинні дозволити змінювати кордони інших держав. Росія заперечує свою участь у конфлікті, але за нашою інформацією російські офіцери займають там керівні посади, російські контрактники воюють. Кремль постійно здійснює розвідку на території України, однак стверджує, що учасниками конфлікту є Україна та сепаратисти. Нам необхідна миротворча операція. Проте ми чітко розуміємо, що росіяни не будуть здаватися і не дозволять Україні повернутися на свої тимчасово окуповані території. Основна мета РФ - контроль над Україною та недопущення інтеграції в Європу», - наголосив Курт Волкер.

Арсен Аваков зазначив, що Україна готова проводити діалог та працювати над звільненням своїх територій, але є пункти, які не можуть обговорюватися.

«У нас всього шість пунктів, по яким ми не готові йти на компроміси. Зміна державного устрою України – не можна ставити питання про державу Україна як федерацію. Державний кордон України – повинен контролюватися виключно ДПСУ. Жителі де окупованих територій Донбасу – громадяни України. Теорія про те, що «ми віддамо вам Донбас, а ви нам Крим - також не може бути. Амністія не може бути застосована до осіб, які здійснили тяжкі злочини. І, звісно, під обговорення не ставиться питання про курс України в ЄС та НАТО», - зазначив він.


Теги: Аваков

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал
Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.0010130405426025 [2] => 0.12402296066284 )