политика

ОПОРА выявила на Харьковщине незаконную "Сильную армию" Порошенко (фото)

14 февраля 2019
09:17
1424
Поделиться:

Наблюдатели Гражданской сети ОПОРА обнаружили в Харькове и области 4 случая размещения наружной агитации без исходных данных в пользу Юлии Тимошенко, Петра Порошенко и Александра Вилкула.

В полицию подано соответствующие заявления.

Об этом говорится в заявлении ОПОРЫ:

10 лютого поблизу Нетеченської наберженої, 6 спостерігачі ОПОРИ помітили білборд з написом «Вірю в Україну! Юлія Тимошенко 2019», на якому не було жодних даних визначених у ч. 3 ст. 59 Закону України «Про вибори Президента України».

На трасі М03 у Чугуївському напрямку виявлено білборд «Ми — Україна! Сильна армія — запорука миру!» з агітацією за Петра Порошенка, на якому бракувало інформації про замовника, або установу, яка його надрукувала.

7 лютого спостерігачі виявили два примірники агітації за Олександра Вілкула, розвішані на стовпах електроопор у місті Зміїв, на яких не було відомостей про установу, що здійснила друк, тиражу, інформації про осіб, відповідальних за випуск, та замовника.

 
 
По всіх фактах представники ОПОРИ подали заяви до поліції.
 
«З початку передвиборної кампанії харківські поліцейські зареєстрували 44 повідомлення про порушення Закону України «Про вибори Президента України». За результатами перевірки відносно двох порушників були складені адміністративні протоколи за ч. 1 та ч. 2 ст. 212-13 (виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск) Кодексу України про адміністративні правопорушення. На одного з порушників судом накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 51 грн. По 6 заявам під час проведення перевірки порушень законодавства виявлено не було. За іншими матеріалами рішення поки що не прийняті, тривають перевірки фактів, що викладені у заявах» — прокоментували у відділі комунікації поліції Харківської області.
 
 
«Розміщення агітації без відповідних маркувань за кандидатів в Президенти може порушувати вимоги ч. 16 ст. 64 Закону України «Про вибори Президента України», якою закріплюється, що «забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів» і підпадати під ознаки адміністративного правопорушення, яке передбачене ст. 212-13 КупАП. Окрім того розміщення агітаційних матеріалів на електроопорах порушує норми благоустрою. ОПОРА закликає всіх учасників передвиборчого процесу не порушувати чинного законодавства України» — наголосив координатор спостереження за виборами у Харківській області Микола Зінченко.


Теги: выборы

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter#FreeMarkiv (фото)
Арсен АВАКОВ
Золоте
Леонид ЛОГВИНЕНКО
Важкий вибір
А. ВЕРТИЙ
Аура языка
Александр КИРШ

Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00081706047058105 [2] => 0.092298030853271 )