политика

Виталий Портников: Запад России не поможет. Все в руках украинцев

16 марта 2019
09:59
1806
Поделиться:

Новий пакет санкцій, схвалений одночасно Сполученими Штатами, Канадою та Європейським союзом якраз до п'ятої річниці окупації Криму, став насамперед символічним нагадуванням про те, що цивілізований світ не збирається миритися з розбоєм.

«Сполучені Штати і наші трансатлантичні партнери не допустять, щоб триваюча агресія Росії проти України залишилася безкарною», –зазначив, представляючи новий список, американський міністр фінансів Стівен Мнучін. І в цьому – головний сенс рішення Заходу.

Втім, просто символічним назвати список санкцій теж важко. До цього визначення найближчим є рішення Євросоюзу, де посилюються позиції доброзичливців Кремля. Можливо, саме тому до списку ЄС увійшли виключно фізичні особи, силовики. Але важливо ще й те, що нові санкції унеможливлюють саму дискусію про скасування попередніх, що запроваджені за Крим і за Донбас.

Тому що якщо Росія не прислухається до сигналів і продовжує свою загарбницьку діяльність – як можна скасовувати санкції?

Американські санкції стали більш жорсткими і включають в себе цілу низку військових підприємств. Удар по кожному такому підприємству –удар по цілому ланцюжку економічних зв'язків.

Причому відрадно, що серед таких компаній – не тільки кримські заводи, а й військові гіганти з Петербурга, Ярославля та Зеленодольська.

Важливі військові підприємства потрапили і до списку санкцій Канади – «Стройгазмонтаж», «Туполєв», «Сухой», «МіГ», «Силові машини», Об'єднана авіабудівна корпорація. Це допоможе значно підірвати позиції російської авіаційної промисловості на світовому ринку, ускладнить випуск нових літаків. А серед фізичних осіб, які покарані Канадою – представники найближчого оточення Путіна, одіозні Ігор Сечин, Віктор Золотов, Сергій Фурсенко, Володимир Якунін та інші.

Так що пара не вийшла в гудок, пакет санкцій знову нагадав Кремлю, що тиск триває. У Москві, звичайно, приндяться і повторюють своє улюблене «не смішить мої Іскандери». Сенатор-пропагандист Костянтин Косачов назвав канадські санкції «честю», прес-секретар Сечина Михайло Леонтьєв – «підгавкуванням». І все це роздратування свідчить про те, що санкції дійсно працюють.

Допомогти Кремлю тепер можуть тільки українці – якщо оберуть владу, готову капітулювати перед фігурантами санкційних списків. А Захід Росії не допоможе.

Оригинал


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-каналПодтверждено:  
1462
Болеет:  
1389
Выздоровело:  
28
Умерло:  
45

Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00076198577880859 [2] => 0.13001108169556 )