экономика

У Кернеса хотят построить в Харькове опасный ртутный завод (видео)

16 марта 2019
18:18
3817
Поделиться:

Об этом сообщает Антикоррупционный блок участников АТО:

Кернес не покидає спроб відкрити в межах Харкова небезпечне виробництво з утилізації ртуті.

 
«Антикорупційний блок» вже писав про намір ТОВ «Харків-Еко» побудувати завод з утилізації ртуті в Немишлянському районі за адресою вулиця Лодзька, 7-а. Мешканці Харкова виступили проти, адже не витримано радіус санітарної зони – замість 1 км він складає лише 300 м.
 
Петиція на сайті Харківської міської ради з вимогою заборонити облаштування небезпечного виробництва набрала потрібні 5 тисяч голосів, але міська влада її проігнорувала.
Департамент комунального господарства своїм листом вже погодив Заяву про наміри ТОВ «Харків-Еко» будувати небезпечно виробництво. Залишилася лише одна «формальність» – громадські слухання.
 
Замість того, щоб провести їх у районі будівництва, щоб місцеві мешканці могли прийти і висловити свою думку з приводу можливого шкідливого сусідства, організатори обрали найвіддаленіше місце – дитячий табір «Сонячний» у П’ятихатках. День та час проведення: п’ятниця, 13:00. Вочевидь, щоб якнайменше незгодних людей прийшли на слухання.
 
 
В своїх маніпуляціях організатори пішли на пряме шахрайство і в останню мить перенесли слухання в приватний готель «Магістраль».
Про ці зміни ніхто не був попереджений.
Хоча заявленим організатором громадських слухань було міністерство екології та природних ресурсів, працівник готелю повідомив, що конференц-зал для їх проведення орендував директор «Харків-Еко», який і був фактичним організатором.
 
Коли ми прибули в готель, побачили, що до слухань ніхто не готувався. Реєстрація учасників не проводилася, а чиновник з Міністерства екології вже заготовив акт про неявку громадськості на слухання та визнання їх такими, що відбулися.
 
Представники громадськості запитали у чиновника його посвідчення і документи підтверджуючі його повноваження. Крім посвідчення співробітника Міністерства екології, він нічого не показав.
На яких підставах він проводив слухання, хто його направив та уповноважив на це, залишилося невідомим. Більше того, в посвідченні було вказано, що він працює у відділі охорони земельних ресурсів та надр. Натомість, на сайті Мінекології повідомлялося, що слухання має проводити відділ оцінки впливу на довкілля.
 
 
Коли афера була викрита, чиновник спробував втекти. Втеча не вдалася, тож він спробував відволікти увагу, завідомо неправдиво повідомивши про злочин проти нього.
За всіма фактами порушень закону голова «Антикорупційного блоку» Антон Сосницький звернувся до органів поліції.
 
На слухання був присутній чоловік, який представився підрядником «Харків-Еко». Це – Михайло Ханін і, з початку він запевняв громадськість, що не має відношення до «Харків-Еко». Але згідно з відомостями аналітичного порталу youcontrol.com.ua, Ханіну належить 25% ТОВ «Харків-Еко».
 
Ханін розповів, що був директором підприємства «Микитруть» в Горлівці, але зараз воно не працює через бойові дії. Та відповідно до даних з реєстрів «Микитруть» перенесено в Харків, на вулицю Лодзьку, 7-а – це та сама адреса, де розташовано ТОВ «Харків-Еко».
Цікаво, що директор «Харків-Еко» Сергій Поляков і т.з. «підрядник» Ханін наголосили, що мають особисті зв’язки з керівництвом Харкова. Це не дивно, адже Ханін протягом 10 років очолював районну організацію «партії регіонів» у своєму місті. Поляков і Ханін також не приховують, що їм виділялося інше місце для утилізації ртуті - на сміттєпереробному заводі, але там вони не зійшлися ціною. Тому вирішили відкрити небезпечне виробництво просто в місті.
 
 
Попри те, що цей проект лобіює особисто харківський міський голова Кернес, слухання відбулися і харків’яни одностайно проголосували проти розміщення небезпечних виробництв у межах міста.
 
Ми твердо кажемо, Харків – не полігон для небезпечних відходів. Разом ми відстоїмо наше право на безпечне довкілля.


Теги: Кернес

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
1 903 765 
+16 427
Болеет:  
411 341 
+4 846
Выздоровело:  
1 453 766 
+11 148
Умерло:  
38 658 
+433
Привито:  
419 297 
+15 744

15 апреля 2021
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00069808959960938 [2] => 0.15980291366577 )