политика

31 марта МВД проверит реестр избирателей на предмет пребывания граждан в Украине

20 марта 2019
22:11
1014
Поделиться:

Об этом министр внутренних дел Украины Арсен Аваков сообщил сегодня, 20 марта, в интервью Дмитрию Гордону, отмечает пресс-служба МВД:

За його словами, зараз близько 5 мільйонів людей працює за кордоном.

«Хтось буде голосувати у посольстві, невелика частина приїде проголосувати в Україну. Але більшість не буде. Що із цим робити? Тут важливо розуміти, що коли член комісії видає бюлетень для голосування громадянину, то він розписується і видно, хто видавав. Якщо ти видав документ не самому громадянину, а його родичам, а сам він за кордоном, то це легко перевірити», - зазначив Арсен Аваков.

Він повідомив, що Державна прикордонна служба, маючи реєстр виборців, зможе перевірити факт фізичної наявності особи на території України.

«Ця процедура може зайняти кілька днів. Проте ми побачимо, до прикладу, що певний громадянин на цей момент був в Іспанії, але проголосував у Яремчі. Це буде означати 5 років тюрми для тієї людини, яка видала цей бюлетень. Я думаю, що ніякі 200 грн цього не варті», - повідомив очільник МВС.

Крім цього, Арсен Аваков зауважив, що не бачить ризиків в схемах «мертві душі» на президентських виборах.

«Померлі. На жаль, їх багато. Вони знаходяться у реєстрі виборців, але в реєстрі голосуючих їх бути не повинно. Якщо ви раптом побачили, що сусід ваш є в списку, а він помер, то ви повинні сказати про це членам комісії. Може бути таке, що в перехідний період сам реєстр трошки гальмує», ‑ зауважив він.

За словами міністра внутрішніх справ, якщо на виборах ви побачили, що під ім'ям вже померлої людини стоїть позначка голосування, то про це потрібно повідомити поліцейському, який стоїть на виході з дільниці.


Теги: выборы

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+EnterЗолоте
Леонид ЛОГВИНЕНКО
Важкий вибір
А. ВЕРТИЙ
Аура языка
Александр КИРШ
Питання в тому – яка ціна?
Андрій ЦАПЛІЄНКО

Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00098395347595215 [2] => 0.1495099067688 )