политика

Как СМИ Украины рассказывали о лидерах президентской гонки (инфографика)

29 марта 2019
20:01
1588
Поделиться:

Соответствующие исследования провел Институт массовой информации:

За допомогою системи медіамоніторингу «Семантрум» було проаналізовано новинні стрічки за тиждень на 10 новинних сайтах*. До аналізу бралися всі інформаційні повідомлення, у яких згадувалися топ-5 кандидатів у Президенти. Кандидатами, обраними для моніторингу, стали: Володимир Зеленський, Юлія Тимошенко, Петро Порошенко, Юрій Бойко та Анатолій Гриценко, які, за різними соціологічними дослідженнями, посідають перші п’ять місць серед інших кандидатів за вподобаннями українців на прийдешніх президентських виборах. Усього за тиждень системою було відібрано 1573 тексти для аналізу.

Далі експерти оцінили інформаційні повідомлення зі згадуваннями про кандидатів на предмет тональності (позитивна, негативна чи нейтральна). До позитивних належали тексти, у яких кандидат згадується в позитивному світлі, використовуються його чи її заяви без коментарів іншої сторони конфлікту, експертів з теми, з якої кандидат висловлюється, новини з ознаками компліментарності на користь кандидата тощо. До нейтральних належали тексти, в яких дотримувався стандарт повноти думок, сама новина була збалансована, згадка про кандидата не супроводжувалася жодними оціночними судженнями. До негативних належали всі тексти, де критика діяльності кандидата не супроводжувалася відповіддю іншої сторони, експертів з іншою точкою зору, використовувалися негативні оціночні судження щодо кандидата, маніпуляції тощо.

Петро Порошенко

Як і в попередніх дослідженнях ІМІ, Президент Петро Порошенко, який вирішив балотуватися вдруге, посів перше місце за висвітленням під час моніторингу – 916 новин (58% від усіх відібраних для аналізу). Увага сайтів зберігалася навколо корупційного скандалу з «Укроборонпромом», а також мітингів «Нацкорпусу» проти Порошенка під час його поїздок Україною. Втім, інший масив новин становили цитати Президента під час офіційних виступів, ухвалені рішення, а також Порошенко з’являвся і в бекграундах до різних за тематикою новин. Як сайти висвітлювали діяльність цього кандидата:

Загалом, хоча й про цього кандидата пишуть більше за інших, але критикують його чи публікують новини з негативною тональністю про нього також частіше за інших.

Юлія Тимошенко

За кількістю новин та згадувань лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко перебуває на другому місці – 16% від усіх відібраних новин (249 текстів). За тональністю переважає нейтральне висвітлення діяльності кандидатки. До позитивних було відібрано чимало матеріалів компліментарного характеру.

Володимир Зеленський

Кандидат від партії «Слуга народу», а також лідер за рейтингами різних соціологічних опитувань Володимир Зеленський перебуває на третьому місці за згадуваннями серед топ-5 кандидатів у Президенти – 12,6% від усіх відібраних новин (198 текстів). Загалом сайти, які аналізувалися під час моніторингу, доволі нейтрально писали про цього кандидата, але з певними акцентами.

Анатолій Гриценко

Кандидат від «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко – на четвертому місці за кількістю новин – 7,5% від усіх відібраних матеріалів (118 текстів). Загалом онлайн-медіа публікують новини з нейтральною тональністю про Гриценка, і практично немає матеріалів із негативною тональністю.

Юрій Бойко

Про кандидата від партії «Опозиційна платформа – За життя» Юрія Бойка пишуть найменше, порівнюючи з іншими кандидатами, на обраних 10 сайтах – 5,8% від усіх відібраних матеріалів (92 тексти).


Теги: выборы

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
661 858 
+13 882
Болеет:  
342 588 
+5 233
Выздоровело:  
307 778 
+8 420
Умерло:  
11 492 
+229

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00075387954711914 [2] => 0.17151689529419 )