Политика

Первый тур президентских выборов прошел без массовых нарушений прав журналистов

1 апреля 2019 16:28

Об этом говорится в сообщении Института массовой информации:

Перший тур виборів Президента України 31 березня 2019 року відбувся загалом з дотриманням законних професійних прав журналістів.

Випадки порушень, що були зафіксовані експертами під час виборів, мали поодинокий характер.

Такими є результати моніторингу Інституту масової інформації за підсумками дня голосування.

Загалом ІМІ зафіксував шість випадків порушення прав журналістів під час першого туру президентських виборів (для порівняння: на виборах Президента України 2014 року було зафіксовано сім випадків). З них чотири випадки були перешкоджанням, один – погрозою та один – кібератакою на сайт регіонального медіа.

Три випадки порушень було зафіксовано на Дніпропетровщині та по одному випадку – в Києві, Кропивницькому та на Івано-Франківщині.

Порушення стосувалися недопуску журналістів з боку членів виборчих комісій на дільниці та вимагання акредитації для висвітлення виборчого процесу.

У Києві невідомі молодики перешкоджали російському журналісту зняти сюжет під будівлею Центральної виборчої комісії. У Кривому Розі через неправдиве повідомлення про замінування евакуювали співробітників телеканалу “Перший міський”.

На думку виконавчої директорки ІМІ Оксани Романюк, мала кількість порушень свободи слова в день виборів може свідчити про відсутність серйозних намірів фальсифікувати голосування чи приховати інформацію від суспільства. “У той же час журналісти також були більш поінформованими про свої права і зверталися до поліції або до ОВК у випадку порушень”, – зазначила вона.

На гарячу лінію ІМІ, яка працювала цілодобово в день виборів, надійшло вісім звернень. З них чотири стосувалися особливостей фото- та відеозйомки на дільницях і чотири – допуску журналістів у приміщення ДВК та у квартиру, де голосував виборець, що не міг пересуватися самостійно.

Перелік зафіксованих випадків порушень:

У Кропивницькому на дільниці №350915, що розташована в приміщенні колегіуму, голова комісії спробувала не пустити спостерігачів та журналіста на передвиборче засідання о 6:45.

У Дніпрі на одній з виборчих дільниць член виборчої комісії вимагав від знімальної групи місцевого 34-го каналу акредитації для висвітлення виборчого процесу. Вирішити всі суперечки вдалося тільки після того, як у справу втрутилася голова дільничної комісії, яка дозволила журналістам виконувати свою роботу.

У місті Калуш Івано-Франківської області поліція зафіксувала повідомлення від журналіста, який не міг пройти на виборчу дільницю і виконувати свою журналістську діяльність. Журналіст зміг увійти на виборчу дільницю, коли приїхала поліція.

У Кривому Розі (Дніпропетровська область) через повідомлення про замінування евакуювали співробітників телеканалу “Перший міський”. Згідно з повідомленням, невідомі надіслали на електронну пошту каналу листа про те, що будівлю заміновано, і назвали причиною цього викриття командою нардепа Костянтина Усова “Батьківщини” в підвозі тітушок на 33-й виборчий округ.

У Києві 31 березня біля будівлі Центральної виборчої комісії молоді чоловіки не дали можливості журналісту російського телеканалу “Дождь” Володимиру Роменському зняти сюжет, звинувативши його в перекручуванні фактів.

Дніпровське інтернет-видання “Відкритий” (opentv.media) повідомило про потужну DDoS-aтаку на свій сайт 31 березня.


Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал

ТОП-новости
Последние новости
все новости
Gambling