общество

Гвардейские кинологи рассказали о стереотипах, особенностях профессии и любви к питомцам

3 апреля 2019
07:16
1028
Поделиться:

Об этом рассказывает пресс-служба 5 Слобожанской бригады Национальной гвардии Украины:

"Ми поговорили про особливості професії, стереотипи та любов до тварин з сержантом Романом Бестранчуком і познайомилися з його службовою собакою, 3-річною німецькою вівчаркою Джукі.

Роман Бестранчук – професійний кінолог у 5 Слобожанській бригаді. Свою кар’єру він розпочав ще зі строкової служби. Пройшов навчання у Навчальному центрі НГУ, згодом підписав контракт. З Джукі він працює вже 2,5 роки.

Про стереотипи

Стереотип 1 – «Ви там що, кіно знімаєте?»

Перше, про що говорять люди, коли чують що ти кінолог – «Ти що, кіно знімаєш?». Це дивнуватий стереотип, яким оточена ця професія. Але ми звикли і просто спокійно пояснюємо, що це робота з собаками

Стереотип 2 – Собак годують наркотиками

Це взагалі неправда. Собак не годують наркотиками і не вколюють їх у кров. Службових собак навчають за допомогою гри, вона запам’ятовує емоції та дії. Вона має переважаючи реакції – наприклад, їжа чи гра.

Стереотип 3 – Усі службові собаки – злі

Службова собака – це, по перше, добре вихована собака, яка не буде діяти без команди кінолога. Вони не несуть загрозу суспільству і дуже соціально адаптовані, адже несуть службу у місті, охороняючи громадський порядок.

Особливості професії

Кінологічна служба Національної гвардії України комплектується професійними кінологами . У кожного кінолога є службова собака - це назва групи порід собак, що використовується у НГУ. Службові собаки поділяються на розшукових, вартових, спеціальних, племінних та цуценят.

В основному у службовій кінології використовуються німецькі та бельгійські вівчарки. Вони сміливі, сильні і спритні, та ідеально підходять для завдань по конвоюванню, пошуку зброї та вибухових предметів, а також затриманню правопорушників.

Про навчання

Якщо ти не маєш відповідної освіти, можеш пройти навчання у Навчальному центрі НГУ за фахом «кінологія».

Є декілька критерій відбору для кандидатів:

- Фізична витривалість

- Хист та любов до тварин

- Мотивація

Від себе я додам таку якість, як терплячість. Адже це непроста робота і миттєвого результату очікувати не потрібно. Робота з собакою – це тяжкий і багатоетапний процес, у результаті якого ти отримуєш надійного друга та напарника.

Кінологічна пара

Я і Джукі – це кінологічна пара. Ми повинні бути друзями і взаємопов’язаними між собою складовими одного цілого. Ми спеціалізуємося на пошуку зброї, набоїв та вибухових речовин. Кінолога без собаки не існує. Без собаки ти просто військовослужбовець.

У моєї сім’ї завжди були собаки. Тому я вмів поводитися з тваринами і знав їх повадки. Але це не обов’язкові переваги для кінолога. Найперше - це любов до тварин.

Що подобається у професії?

Мені подобається спілкуватися з собакою, я дуже люблю Джукі. Він завжди радіє коли я приходжу, коли з ним граюсь. Він мій друг, а з другом приємно працювати.

Кінологи разом зі своїми службовими собаками день-у-день виконують завдання з охорони громадського порядку, конвоюванні заарештованих та засуджених, в охороні та обороні важливих державних об’єктів, під час виконання завдань у зоні проведення ООС. Важливість професії важко переоцінити, адже сьогодні від кінологічного підрозділу певною мірою і залежить безпека на мирній території та у зоні конфлікту".

Больше о профессии гвардейского кинолога можно узнать из фоторепортажа студентов факультета кино-, телеискусства Харьковской государственной академии культуры:

Молодший лейтенант Діана Краснікова

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал
Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.0011420249938965 [2] => 0.21861100196838 )