общество

Харьковские гвардейцы рассказали о тех, кто выбрал путь помощи солдатам (фото)

7 апреля 2019
20:30
2308
Поделиться:

Для офіцерів по роботі з особовим складом у військових частинах давно прижилося негласне поняття «виховник», але хто це сьогодні - необхідна штатна одиниця чи офіцерська посада за покликанням.

Кирило Колінько - молодий офіцер, лейтенант, заступник командира роти оперативного призначення по роботі з особовим складом. У військовій частині 3017 з 2018 року. Навчався на гуманітарному факультеті Національної академії НГУ. Обираючи спеціальність, мав не тільки неабияке бажання, а й сильну мотивацію бути військовим: «Робота з особовим складом - це не тільки виховний процес, а й військова дисципліна, підтримка морально-психологічного клімату всередині колективу та особиста відповідальність за кожного. Вміння працювати не лише за статутом, а й вчасно знайти правильні слова підтримки».

Обов’язки за посадою можна перераховувати довго: організація та проведення виховної роботи, суспільно-політичне інформування, культурна та дозвільна робота, але у сучасній армії найголовніше для офіцера по роботі з особовим складом - бути людиною-комунікатором. Бачити, чути й прислухатися до кожного, вміти тримати в тонусі військовий колектив і в мирний час, і в умовах бойових дій.

«Офіцер по роботі з особовим складом має формувати у хлопців об’єктивне сприйняття військової служби, правильно мотивувати їх в службово-бойовій діяльності та приділяти увагу і всебічну допомогу їх проблемам та потребам. Ми працюємо як з солдатами строкової служби, так і з контрактниками, тож потрібно зуміти знайти підхід до кожного», - ділиться лейтенант Кирило Колінько.

Не завжди кадрова специфіка потребує виключно військової освіти, але сучасна армія в першу чергу зацікавлена в молодих та амбіційних фахівцях. Ксенія Ярмілець навчалася в педагогічному університеті, та має не тільки цивільну спеціальність:«Я навчалася на художньо-графічному факультеті, а також паралельно закінчувала кафедру військової підготовки. Ніколи не розраховувала, що ці знання мені знадобляться, але у зв'язку з подіями, що склалися в країні на момент 2014 року, армії були необхідні професійні кадри і, як офіцер запасу, я прийняла рішення піти на контрактну службу до Національної гвардії».

З перших днів служби у 3 бригаді оперативного призначення Ксенія на посаді заступника командира роти по роботі з особовим складом. Наразі, ця мила дівчина, не просто старший лейтенант, а зразковий офіцер, за високі досягнення у своїй службовій діяльності нещодавно вона отримала подяку від Командувача Національної гвардії України.

«Перш за все солдати шукають в мені підтримку, вони розраховують на те, що я буду відноситься до них м'якше. У такі моменти ставлю себе на місце їх матерів і думаю - а щоб зробили вони. В цьому і складність - ти налаштовуєш себе на те, що повинна бути суворою, вимогливою, але моя робота полягає у налагодженні нормальних стосунків та взаємодії у колективі. Офіцер по роботі з особовим складом проводить і індивідуальну роботу, зараз у мене рота контрактників і половина особового складу в зоні проведення ООС. Я спілкуюся з ними і їх сім’ями, важливо виділити час кожному».

Те, що на таких посадах є молоді, але вже досвідчені спеціалісти, говорить про те, що Національна гвардія - сучасне військове формування, яке відкрите для молоді. Нацгвардія не тільки шукає професійні військові кадри на штатні посади, а готова навчати та виховувати справжніх майбутніх офіцерів.


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
1 990 353 
+16 235
Болеет:  
415 784 
-3 066
Выздоровело:  
1 533 303 
+18 831
Умерло:  
41 266 
+470
Привито:  
491 877 
+14 044

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00091290473937988 [2] => 0.22511887550354 )