общество

Гвардейцы, которые вернулись из ООС, прошли курс психологической декомпрессии на Полтавщине

11 мая 2019
19:06
828
Поделиться:

Об этом сообщает пресс-служба Национальной гвардии Украины:

У медичному центрі НГУ «Нові Санжари» на Полтавщині група військових Нацгвардії із запорізьких частин, що повернулися з ротації в ООС, пройшла психологічну реабілітацію за програмою «декомпресії» .

«Декомпресія» проводиться на етапі виходу військовослужбовців із району проведення операції Об’єднаних сил, з метою прискорення їх адаптації до умов мирного життя, підготовки до зустрічі з родинами, запобігання посттравматичним стресовим розладам.

У Національній гвардії України програма психилогічної декомпресії створена на основі подібних у колег західних країн-партнерів, з урахуванням результатів навчальних семінарів, організованих Посольством Франції в Україні у жовтні 2014 року та червні 2015 років. Також враховано навчання гвардійських психологів у Республіці Хорватія за сприяння Офісу Агенції НАТО з підтримки і постачання (NSPA) в Україні.

У реабілітаційному центрі військовослужбовці можуть відпочити, відновитися фізично та психологічно, пройти комплекс фізіотерапевтичних процедур, скинути надлишковий адреналін завдяки спортивним іграм, отримати практичні поради від психологів.

«Ще вчора я разом із бойовими побратимами виконував бойові завдання в районі проведення ООС, спали у бліндажі, а сьогодні – маємо змогу відпочити у комфортних умовах, куштуємо полтавські галушки. Незважаючи на те, що я сам психолог, сьогодні проходжу відновлення спільно із бійцями своєї військової частини. Бо це необхідно. Чисте повітря, багата на мінерали вода Полтавщини, сприяють повноцінному відновленню після виконання бойових завдань. Команда психологів та медичних працівників в реабілітаційному центрі – професійна і чудова», – ділиться своїми враженнями психолог Запорізького з’єднання Микола Станішевський. – «Термін відновлення – три доби, але з такою інтенсивністю заходів, час летить швидко. І незабаром ми продовжимо шлях додому».

Реабілітаційною програмою для гвардійців передбачено достатньо часу для відпочинку (із пізнім підйомом), ранкової зарядки із вправами синхрогімнастики на розслаблення м’язів тіла. Великий спектр фізіотерапевтичних процедур, масажі, сеанси психоемоційної саморегуляції, ізотермічні процедури, спортивні ігри, додаткові консультації лікарів та психологів, – все це має психологічно розвантажити і полегшити перехід із польового життя в бойових умовах – до звичайного.

Нагадаємо, Стаття 11 Закону України «Про соціальний та правовий захисту військовослужбовців та членів їх сімей» передбачає обов’язкове та безкоштовне психологічне відновлення комбатантів після виконання завдань служби у районі проведення ООС. У травні також передбачено декомпресію гвардійців з Поділля та Київщини, встановлено взаємодію із новими санаторіями на Вінниччині. Окрім нових реабілітаційних баз, готуються нові реабілітаційні групи психологів. Протягом травня передбачено заїзд шести груп до трьох реабілітаційних установ. До реабілітаційних груп включено 20 психологів військових частин НГУ.


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
1 887 338 
+14 553
Болеет:  
406 495 
+1 702
Выздоровело:  
1 442 618 
+12 384
Умерло:  
38 225 
+467
Привито:  
403 553 
+15 152

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00086522102355957 [2] => 0.2193820476532 )