Общество

Нацгвардия Украины предлагает молодежи службу в резерве вместо "срочки": в чем преимущества?

19 мая 2019 13:30

Хто такі резервісти? Фактично, всі знають, що у разі необхідності, за рахунок резервістів формується військовий особовий склад шляхом проведення мобілізації. Перелік обов’язків резервіста у зв’язку із проходженням служби не передбачає виконання завдань суміжних з обов’язками контрактних військовослужбовців. Зокрема, мова йдеться про їх незалучення до виконання завдань в зоні проведення Операції об’єднаних сил без проведення мобілізації.

Основне, що треба знати про службу у резерві:

- Служба добровільна – охочий підписує контракт з Національною гвардією. Ті, хто не бажають проходити строкову службу, мають повне право підписати контракт резервіста з НГУ.

- Спрямована на підготовку і підвищення кваліфікації резервістів для виконання військового обов’язку у мирний і військовий час.

- Служба у резерві оплачувана.

- Законодавча база захищає резервістів (наприклад, особу мають безперешкодно відпускати і не можуть звільнити з офіційної роботи під час проходження зборів резервістів).

У Національній гвардії України ефективно впроваджено службу у військовому резерві. За 5 років сформовано близько 5 тисяч штатних посад. З 2016 року в НГУ проводяться збори з резервістами.

Важливо, що у Нацгвардії можна обирати військову частину для проходження служби у військовому резерві. Так, резервіст точно знає, де і з ким проходитиме службу. Також це є гарантією того, що у разі мобілізації його не зможуть призвати до іншого військового формування без його згоди.

Особи, які уклали контракт для проходження служби у військовому резерві, зараховуватимуться в списки тих військових частин, де укладали такий контракт. У разі проведення мобілізації або зборів резервісти Нацгвардії, які уклади контракт, прибуватимуть минаючи військкомати напряму до військових частин Нацгвардії.

Детально про проходження служби в резерві у Національній гвардії можна почитати тут

Безперечно, боєздатність Національної гвардії та інших формувань оборонного сектору держави визначається професійністю та підготовленістю їх особового складу. В умовах особливого періоду велике значення має мотивація особового складу підрозділів та рівень їх особистої відповідальності при виконанні поставлених завдань. І результати усіх зборів резервістів у Нацгвардії підтверджують, що резервісти – приклад мотивованості і готовності захищати Батьківщину. Це люди достойні поваги.


Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал

ТОП-новости
Последние новости
все новости
Gambling