политика

Послы Польши и Израиля в Украине возмущены установкой памятника Шухевичу в Ивано-Франковске

3 июня 2019
16:32
1108
Поделиться:

Об этом говорится в письме, которое распространило Посольство Государство Израиль в Украине:

Надзвичайний та Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні пан Джоел Ліона та Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні пан Бартош Ціхоцкий написали спільного відкритого листа до мера міста Івано-Франківськ пана Руслана Марцінківа висловлюючи протест проти відкриття в місті нового пам’ятника Роману Шухевичу.

24 травня в Івано-Франківську відкрито пам'ятник Роману Шухевичу. Мер міста Івано-Франківськ, пан Руслан Марцінків, під час церемонії відкриття сказав, що «Роман Шухевич був видатною особистістю», і закликав присутніх учнів тішитися виглядом золотого пам’ятника.

Посол Держави Ізраїль та Посол Республіки Польща у протесті написали листа в якому виступають проти рішення міської влади Івано-Франківська та нагадають дітям Івано-Франківська, їх батькам, бабусям і дідусям про те, що Роман Шухевич був особисто відповідальним за позбавлення життя десятків тисяч їм подібних - кулями, вогнем, гвалтуванням, катуванням та іншими звірячими методами - тільки через те, що вони молилися Богові польською мовою або івритом.

Посли обох країн нагадають у листі, що люди які вижили після масових вбивств, в яких Роман Шухевич зіграв вирішальну роль, досі живуть в Україні, Польщі і Ізраїлі, та багато із них була врятована їхніми героїчними українськими сусідами.

Посол Держави Ізраїль та Посол Республіки Польща переконані в тому, що учнів Івано-Франківських шкіл слід заохочувати до вивчення їхньої історії та виразили готовість сприяти їм у відкритті правдивої історії польсько-єврейсько-української спадщини.

Посол Бартош Ціхоцкі

Посол Джоел Ліон

СС: Павлу Клімкіну, Міністру закордонних справ України


Теги: Шухевич

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-каналПодтверждено:  
21 245 
+259
Болеет:  
13 388 
+127
Выздоровело:  
7 234 
+126
Умерло:  
623 
+6

Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00084400177001953 [2] => 0.11403799057007 )