общество

На Львовщине и Виннитчине более 500 гвардейцев присягнули на верность народу Украины

Об этом сообщает пресс-служба Национальной гвардии Украины:

Понад півтисячі військовослужбовців військових частин Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України присягнули на вірність Українському народові.

Урочисті ритуали прийняття Військової присяги молодим поповненням відбулись у Львові та на Вінниччині.

Сьогодні визначний день для військовослужбовця строкової служби військової частини 4114 солдата Андрія Жука. Серйозний та цілеспрямований погляд, кожен його рух відточений до дрібниць завдяки багатогодинним тренуванням.

Серед рідних та друзів нацгвардійців, які приймають Військову присягу на Андрія з гордістю споглядає його батько – старший прапорщик Микола Жук, начальник продовольчого складу військової частини 3053, що дислокується у Хмельницькому.

Микола Станіславович 26 років свого життя присвятив військовій службі, захищав східні рубежі України. Він завжди був прикладом для своїх синів. Тому старший син, не довго вагаючись, відслужив службу на контрактній основі в ракетних військах Збройних Сил України, та так само як і батько, виконував службово-бойові завдання в антитерористичній операції.

Андрій все ж таки надав перевагу цивільному життю, тому вирішив вступити до Львівської політехніки вивчати геодезію. Після здобуття освіти працював за спеціальністю у Львові. Однак коли настав час виконувати свій обов’язок відслужити строкову службу, він не вагався.

«Для мене завжди взірцем були мій батько та старший брат. Моя позиція в житті – виконай свій обов’язок перед Батьківщиною, а після того влаштовуй своє життя, як тобі подобається. Доречне українське прислів’я: «Зробив діло – гуляй сміло». Після служби я планую повернутися до своєї роботи, проте вважаю, що час проведений у військовій частині надає неабиякий досвід для мого подальшого життя, вчить дисциплінованості та витривалості».

На складання військової присяги на вірність українському народові завітав до свого онука Богдана Кравця підполковник у відставці, громадський діяч — член Львівської обласної організації Спілки офіцерів України Михайло Курман.

Не зважаючи на свій поважний вік, а йому вже майже 79 років, він весь свій час приділяє служінню Батьківщині. Він усім серцем любить Україну і все українське, і в цій любові виховував своїх дітей та онуків. Він гордий від того, що має козацьке прізвище.

Під час буремних подій в Україні він активно брав участь на майдані, оббивав пороги військкомату з проханням, щоб викликали на військову службу. «Я задоволений, що є Україна. Ми мусимо працювати чесно та жертовно, тоді буде Україна. В якій важкій ситуації я б не опинився, Бог завжди тримав руку наді мною. Так і з Україною».

Під час служби Михайло Михайлович весь час дотримувався того, що за людей треба дбати, немає людей – немає армії. «Потрібно загартовувати у військовослужбовців дух, бо це найсильніше».

У військовій частині 3008 серед хлопців, приймала Військову присягу і тендітна чорнява дівчина. 20 – річна Ельвіра Ібрагімова, яка добровільно змінила свою цивільну професію, працювала менеджером у ресторані, на військову службу за контрактом. Впевнена, однострій жінці пасує краще, аніж вечірня сукня. Ельвіра кримська татарка, переїхала з родиною у Вінницю за рік до анексії Криму.

«Мама мого нареченого служить у Збройних силах України, а я пішла у Національну гвардію. В майбутньому хочу закінчити академію та проходити службу на офіцерських посадах, може колись буду генералом, — посміхається Ельвіра. — В Національній гвардії мене привабила гендерна рівність, я можу робити те саме, що і хлопці. Я все робила, що вимагали командири: віджималася, бігала марш-кидки, стріляла на полігоні. Під сонцем, у 30 градусну спеку. Не кожна дівчина це зможе».

З першими погонами радісно поспішає привітати Ельвіру її чоловік Віталій та найрідніші.

«Я підтримую кохану в її виборі. Тепер пишаюся нею, у мене вона найкраща дружина. Вона вміє досягати своїх цілей», - каже Віталій.


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+EnterЗолоте
Леонид ЛОГВИНЕНКО
Важкий вибір
А. ВЕРТИЙ
Аура языка
Александр КИРШ
Питання в тому – яка ціна?
Андрій ЦАПЛІЄНКО

Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00091385841369629 [2] => 0.070718050003052 )