общество

Задержанием преступников и награждением закончились соревнования кинологов Нацгвардии

6 июля 2019
17:20
1148
Поделиться:

Нацгвардійці зі службовими собаками пройшли сім етапів, де демонстрували вміння щодо загальної підготовки, подолання смуги перешкод, виконання вправ спеціальної підготовки і затримання умовного правопорушника.

Службовий собака за командою свого наставника зривається і летить начебто куля, щоб зупинити злочинця, який чинить опір, навіть із застосуванням стрілецької зброї.

«Службовий собака – це настільки грізна зброя, що здатна зупинити озброєного злочинця, знайти і затримати по сліду правопорушника. Є навіть таке прислів’я – не намагайся втікати від собаки – помреш від втоми. Якщо собака натренована правильно, працює агресивно і з задоволенням, то вона становить серйозному конкуренцію солдату, якщо він без зброї. Сьогодні були собачки, які дуже добре хватали, видно що підготовлені серйозно. Взагалі якщо собака атакує і хватає противника, в нього виникає такий больовий шок, що він не в змозі чинити опір, навіть втрачає свідомість», – зазначає фігурант Артем.

Артем, який був залучений на змагання в якості фігуранта (людина, яка виступає асистентом дресирувальника, саме вона приймає на себе удар від атакуючої собаки) займається цією діяльністю вже понад 12 років. Кінолог говорить, що це особа має бути підготовлена до роботи з собакою, бо кожна помилка може призвести до травмування.

За легендою виконання вправи, собаці протистоїть два злочинця – один, який намагається здійснити втечу, біжить, потім різко змінює напрямок і йде на неї в лобову атаку, другий – знаходиться в укритті і відстрілюється. Собака мав атакувати і затримати обох, а за командою кінолога відпустити утікача.

Останнім випробуванням було розшукати 3 гільзи від пістолета у визначеному квадраті в обмежений час. На виконання вправи відводилося 3 хвилини.

Наразі всі учасники пройшли випробування, адже нікого не було дискваліфіковано.

Після засідання колегії суддів, підрахунку балів, на загальному шикуванні головний суддя підполковник Роман Башовий оголосив переможців. Перше командне місце посіла команда 5 Слобожанської бригади, друге – окремий загін спеціального призначення Східного територіального управління, трете почесне місце вибороли кінологи Маріупольського полку, військової частини 3057. В особистому заліку переможцем став кінолог військової частини 3005 старший солдат Дмитро Кириченко.

Церемонія вручення кубків, медалей і подарунків пройшла за участю командира військової частини 3051.

«На цих змаганнях кожен показав свій рівень підготовки, був азарт, був процес боротьби. Головне, що сильніші перемогли і кожному є над чим працювати. Вітаю переможців і всіх учасників, бажаю вам подальших успіхів», – зазначив підполковник Євген Казанцев.

Завдяки підтримці групи компаній «Сузір’я» переможці отримали по 15 кілограм сухого корму для собак, а кожен учасник набір іграшок, вітамінів для своїх вихованців, а також сувенірну продукцію. Нагадаймо, що ця компанія вже протягом декількох років надає волонтерську допомогу кінологічній службі Східного оперативно-територіального об’єднання. Чотирилапі гвардійці традиційно до Дня Національної гвардії України отримують від волонтерів ветеринарні препарати, контейнери для собак, засоби для дресирування та інше.

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
2 251 869 
+962
Болеет:  
12 586 
+444
Выздоровело:  
2 186 353 
+504
Умерло:  
52 930 
+14
Привито:  
3 437 631 
+150 253

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00070714950561523 [2] => 0.15681600570679 )