политика

Три окружкома на Харьковщине не сформировали вовремя состав УИК

7 июля 2019
14:42
774
Поделиться:

Из 14 окружных избирательных комиссий в Харьковской области только 11 смогли соблюсти календарный план Центральной избирательной комиссии и вовремя провести жеребьевку по включению кандидатур в состав участковых избирательных комиссий обычных и специальных избирательных участков.

Об этом сообщает гражданская сеть "ОПОРА".

Окружні виборчі комісії мали провести жеребкування й утворити ДВК до 5 липня включно. У більшості ОВК Харківщини з цим не виникло проблем — вони провели засідання, на яких утворили ДВК і включили до їх складу членів від різних кандидатів.

В окружній виборчій комісії №168 під час засідання виявилось, що самовисуванці Яніна Бондаржевська, Світлана Падєєва та Дмитро Приходкін подали максимальну кількість кандидатур до складу дільничних виборчих комісій, але серед них немає жодної особи, яка б проживала на території Харківської області. Через це при розподілі керівних посад окружна комісія №168 скоротила квоти керівного складу цим кандидатам та рівномірно розподілила їх між іншими суб'єктами подання.

«У нас реально три кандидати в депутати подали «мертві душі» — при контрольному обдзвоні люди не знають що їх подали. Ми вибірково обдзвонювали — люди взагалі не знають, що їх поставили членами комісій, тим більше, що дехто з них взагалі з інших міcт. Я розцінюю це як спробу зриву виборів і діяв за обставинами. Іншого виходу, щоб не зірвати вибори, я тут не бачив, тому що, якщо поставити цих людей в керуючий склад, керувати буде нікому, не будуть зібрані комісії і будуть зірвані вибори», — повідомив Володимир Гармаш, голова окружної виборчої комісії №168 від партії «Нова політика».

Комісія 174 виборчого округу спочатку планувала провести засідання 4 липня, але перенесла його на 5 липня через технічні проблеми у роботі системи «Вибори». 5 липня члени ОВК почали розподіляти керівні посади після другої половини дня і не встигли це зробити до кінця доби.

На 176 виборчому окрузі в комісії виникли проблеми через низьку кількість поданих кандидатур, через це комісія провела засідання лише ввечері 6 липня.

«Було мало політичних подань, у звя’зку з цим неукомплектувались комісії й нам довелось дуже багато людей добирати за поданням голови ОВК, які будуть працювати за добові гроші. Поки ми не добрали до мінімального складу, нас система «Вибори» не допускала до квоти і формування керівного составу. Ми це змогли зробити тільки в ніч з 5 на 6 липня. Зранку нам видали квоту, ми сформували керівний склад і лише о четвертій годині вечора змогли провести засідання. ЦВК в курсі, по Україні дуже багато таких ОВК», — прокоментувала Надія Чугаєвська, голова ОВК №176 від Ліберальної партії України.

На 179 окрузі комісія також не встигла вчасно провести жеребкування й утворити ДВК. Це, за словами голови комісії Максима Перхуна, сталося через недостатню кількість поданих кандидатів і проблеми з програмним забезпеченням.


Теги: выборы

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

загрузка...

загрузка...

17 июля 2019
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00093293190002441 [2] => 0.12466502189636 )