политика

Аваков обсудил с Послом Италии освобождение украинского гвардейца Виталия Маркива

15 июля 2019
15:29
2085
Поделиться:

Позиція України на рівні Президента та Уряду – незмінна: вирок італійського суду гвардійцю Марківу – несправедливий, політизований та необ’єктивний. Матеріали справи підтверджували непричетність нашого солдата до злочину. Україна закликає вирішити цю кризу на рівні керівництва держав.

Про це йшлося сьогодні, під час зустрічі із Надзвичайним та Повноважним Послом Італійської Республіки в Україні Давіде Ла Чечіліа.

«Ви бачите хвилю резонансу у зв’язку із вироком нашому гвардійцю Віталію Марківу. Я хотів би, аби ми чітко розуміли, що цей вирок – несправедливий і може вплинути на відносини між нашими країнами. Це позиція уряду і Президента України. Рішення суду ‑ політизоване і необ’єктивне. Я хочу вам нагадати, що на Донбасі загинуло понад 10 000 осіб. Там проти України воюють і десятки найманців з Італії. В Україні є кілька кримінальних проваджень, де фігурують громадяни Італії, які вбивали українців. Світ залежить від наших рішень. Ми будемо ініціювати перемовини найвищого політичного рівня. Ми хотіли б почути, що Уряд Італії так само зацікавлений у вирішенні цієї проблеми. Хочемо бачити конкретні кроки. Адже це може стати великим потенційним конфліктом. Марків був на війні і захищав Україну», ‑ заявив Арсен Аваков.

Він додав, що італійський уряд та суспільство мають пам`ятати, що Донбас і Крим – це територія України, тому будь-яке відвідування громадянами Італії тимчасово окупованих РФ українських територій не через державний кордон України – є порушенням наших законів.

«Сотні італійських громадян, серед яких і журналісти, нелегально перебували на окупованих територіях Донбасу і АР Крим. Вони незаконно перетнули український кордон з боку РФ. Тому я хочу, аби ви зайняли чітку позицію і ми розробили спільно план дій. Я б не хотів, щоб в Україні Італія асоціювалася із проросійським урядом, вважалася прибічником сепаратистів та найманців. А зараз у суспільстві саме така думка. Правда у тому, що Марків реально не мав відношення до загибелі італійського фоторепортера», - зауважив очільник МВС.

Арсен Аваков нагадав, що колишній посол Італії в Україні Фабріціо Романо підтвердив у суді, що у 2014 році офіційно попереджав усіх громадян Італії про небезпеку відвідування зони конфлікту у Слов`янську.

«Рокеллі загинув, поїхавши на Донбас нелегально. Ми чекаємо від Уряду Італії демонстративних кроків, які покажуть зацікавленість у вирішенні цієї кризи. Я хотів би отримати офіційну інформацію від посольства аби зрозуміти, як в Італії розбираються із тими італійськими громадянами, хто незаконно воює на боці сепаратистів на українському Донбасі», - підкреслив міністр внутрішніх справ.

Надзвичайний та Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні Давіде Ла Чечіліа сказав, що до офіційної публікації рішення суду він не може коментувати цю справу, адже судова влада в Італії є незалежною:

«Повне рішення суду буде оприлюднене протягом 60 днів. Тоді ми зможемо більш детально його вивчити, зокрема мотиваційну частину. Для Італії це важлива тема для усіх інституцій та медіа, адже усі хочуть знати правду, і, в першу чергу, її шукають батьки Андреа Рокеллі. Я розумію усю важкість ситуації і передав усю інформацію до своєї країни. А щодо наших громадян, які незаконно воюють на Донбасі на стороні сепаратистів, суд Генуї вже прийняв перші рішення про ув’язнення на різні терміни. Італія підтримує територіальну цілісність та незалежність України, підтримує та продовжує санкції проти РФ. Ми розуміємо, ваше занепокоєння і те, наскільки ця ситуація може вплинути на наші відносини. Ми намагатимемося знайти спільне рішення та показати українському та італійському суспільству відкритість цього процесу», - зазначив Посол.

Нагадаємо, 12 липня, суд міста Павія виніс вирок у справі українського гвардійця Віталія Марківа. Рішенням суду гвардієць засуджений до 24 років позбавлення волі.

Раніше військовослужбовці НГУ виступили на захист гвардійця Віталія Марківа в італійському суді. Командувач НГУ Микола Балан також дав свідчення італійському суду на захист гвардійця.

Також нагадаємо, Арсен Аваков виступив із заявою напередодні розгляду справи нацгвардійця Віталія Марківа.


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
2 129 073 
+4 538
Болеет:  
284 950 
-15 584
Выздоровело:  
1 797 136 
+19 766
Умерло:  
46 987 
+356
Привито:  
882 621 
+18 264

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00075292587280273 [2] => 0.30077791213989 )