политика

Вместо волка - стальной конь: танковая бригада на Черниговщине сменила имидж

20 июля 2019
13:02
1319
Поделиться:

Війна з Росією внесла зміни не тільки у відомість людей, а й підштовхнула до реформування українського війська у плані ідеології. Ще напередодні 6 грудня 2017 року Міністр оборони України підписав Концепцію воєнної історії України. Вона передбачала, зокрема, і зміну символіки Збройних Сил України.

Нещодавно іміджеве перевтілення торкнулося 1-ї окремої танкової Сіверської бригади оперативного командування «Північ» Збройних Сил України. З огляду на історію заснування та розвиток бригади, командування військової частини звернулося з пропозицією до Генерального штабу Збройних Сил України про зміну їхньої символіки. Вище військове керівництво зміну шеврону затвердило. Розробили його у Головному управлінні розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України. У результаті, відповідний документ був підписаний начальником Генерального штабу ЗС України — Головнокомандувачем Збройних Сил України генерал-лейтенантом Русланом Хомчаком 18 червня 2019 року.

У бригаді ідею заміни вовків на сталевих коней, які б’ють копитами поперед ворога, пов’язують з розповсюдженим образом їх основної техніки — танків. Тож наразі особовий склад вже чекає нових шевронів.

До речі, у військах оперативного командування «Північ» це не перші зміни: 7 березня 2019 року нарукавні знаки нового зразка отримали 30-а окрема механізована бригада імені князя Костянтина Острозького, 58-а окрема мотопіхотна бригада імені гетьмана Івана Виговського та 72-а окрема механізована бригада імені Чорних Запорожців.

Крім того, ребрендинг українського війська включає в себе не тільки зміни шевронів — реформуються й назви, поєднуючись з іменами осіб, які стали відомими в українській визвольній боротьбі. Так, у 2017 році ім’я Чорних Запорожців присвоєно 72-й ОМБр, а вищезгадана 1-а танкова бригада отримала почесне найменування «Сіверська».

Крайніми перейменованими бригадами ОК «Північ» відповідно до Указу Президента України від 6 травня 2019 року стали 58-ма мотопіхотна та 26-та артилерійська бригади. Першу нагородили почесним ім’ям гетьмана Івана Виговського, друга стала носити ім’я генерал-хорунжого Романа Дашкевича.

Прес-центр ОК «Північ»


Теги: армия

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал
Сегодня
17 февраля 2020
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.001068115234375 [2] => 0.13334107398987 )