политика

К 5-летию освобождения Попасной: "враг стрелял по нам из жилых домов"

23 июля 2019
06:55
886
Поделиться:

Влітку 2014 року після звільнення Слов’янська, Бахмута (до 2016 року Артемівська) сили АТО активно звільняли українські населені пункти на сході нашої держави від проросійських бойовиків.

Зокрема, 22 липня, різні підрозділи Національної гвардії України за підтримки підрозділів ЗСУ звільнили місто Попасну в Луганській області. Під час проведення цієї операції спецпризначенців Нацгвардії, які першими заходили в місто, підтримала артилерія і бронетехніка Збройних сил України. У звільненні Попасної, також брали участь добровольці резервного батальйону спеціального призначення НГУ «Донбас».

Командир штурмової групи спеціального призначення НГУ з позивним «Джексон» розповів, як відбувалась зачистка Попасної від проросійських бойовиків:

«Нам поставили завдання виділити одну групу для прикриття артилерії Збройних сил України, яка була недалеко від Попасної.

Перед нашим заходом у місто по великих цілях ворога відпрацювала артилерія. Після цього основні сили бойовиків почали тікати від нас. Ми заходили в місто одразу з різних напрямків. Основна наша колона рухалась з південного заходу. Наш загін йшов першим. Штурмова група була на приданих БРТах з інших підрозділів Нацгвардії. На той час у нас вийшли з ладу два БТРи під час звільнення попередніх населених пунктів. В голові колони йшов танк ЗСУ. Решта особового складу нашого загону пересувалися на автобусах «Богдан». За ними їхали бійці батальйону «Донбас».

На в’їзді в Попасну нас обстрілювали з двох крайніх будинків. Ми подавили ці вогневі точки. Коли ми зайшли в місто, людей взагалі не було на вулицях. Ворог, якого ми зустрічали, здебільшого вів вогонь по нас з житлових будинків.

Був випадок, коли ворожий кулеметник відкрив вогонь з 5-го чи 6-го поверху житлового будинку. Він тримав нас на одному з перехресть. Наш БТР туди гарно «насипав», а хлопці, які заходили з іншої сторони вистрілили з танку. Так ми закрили питання з тим кулеметником.

На деяких перехрестях були блокпости. Але в більшості випадках, вони були покинуті. З одного хтось намагався вести вогонь, але коли ми зайшли на нього, там вже нікого не було.

Траплялись поодинокі випадки, що бойовики вибігали, відкривали вогонь зі стрілецької зброї, а потім сідали у машину і тікали. Основні сили ворога вийшли з міста на схід у напрямку Первомайська.

Після нас батальйон «Донбас» проводив зачистку будівель та приміщень, відвойовував території. 22 липня місто було повністю звільнене від бойовиків. Правда не пам’ятаю, в якій годині це відбулося. На сході дуже рано світає. І буквально кожен день, починаючи з подій навколо Слов’янська й аж до серпня 2014 року, ми виконували завдання в різних містах: Ямпіль, Закотне, Миколаївка, Попасна…».

Відтоді, як українські захисники звільнили Попасну від проросійських бойовиків, місто почало оживати. На вулицю виходили місцеві мешканці, які по підвалах переховувалися від війни в окупації. Комунальні служби відновили свою роботу. Співробітники енергетичних компаній лагодили лінії електропередач… Завдяки Національній гвардії України в місто Попасна повернувся закон і порядок.

P.S. Одразу після звільнення Попасної за ініціативи старшини роти БСП «Донбас», колишнього воїна-афганця, кавалера Ордену Червоної Зірки, прапорщика резерву Олександра Романенка («Скіф»), та за підтримки місцевих мешканців, було зафарбовано російський герб та символіку окупанта на стелі при в’їзді в місто.

19 серпня 2014 року у бою під час звільнення міста Іловайська Донецької області від кулі снайпера загинув «Скіф» (на фото: в першому ряду по центру з жовтою пов’язкою на руці). Наступного дня, 20 серпня, в бою за Іловайськ героїчно загинув ще один «донбасівець», який звільняв Попасну, старший розвідник БСП «Донбас» солдат резерву Геннадій Кіпішинов («Румун») (на фото: в першому ряду, ліворуч).

Джерело: НГУ


Теги: АТО

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал
Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00096511840820312 [2] => 0.11197710037231 )