общество

Военные медики пожертвовали свою государственную премию раненому бойцу

24 июля 2019
16:21
884
Поделиться:

5 червня у Києві за участі Міністра освіти і науки Лілії Гриневич та президента Національної академії наук Бориса Патона відбулося нагородження кращих українських вчених за передові дослідження та відкриття у медицині, астрономії, фізиці, енергетиці, оборонці, екології та агропромисловості — присудження Державних премій України в галузі науки і техніки 2018 року.

Лауреатами цієї премії за роботу «Новітні технології діагностики і лікування бойової вогнепальної травми та її наслідків» стали також військові лікарі, що запропонували новітні технології діагностики і лікування бойових вогнепальних поранень та травм і їх наслідків у стислі строки. Зокрема, науковці розробили нові інструменти та обладнання для діагностики та лікування сучасної бойової хірургічної травми.

Отриману премію військові медики вирішили віддати медику 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців Єгору Коновалову, який отримав важку травму в ході бойових дій на Донбасі, проте, незважаючи на це, не полишив мрію стати військовим лікарем.

— Наша робота присвячена дуже актуальній для України проблемі — лікуванню поранених, адже в нас вже шостий рік йде війна. Зараз тільки в Міноборони 11 800 поранених, і один з них наразі знаходиться у Військово-медичному клінічному центрі професійної патології особового складу Збройних Сил України. Це Коновалов Єгор, бойовий медик. Він родом з окупованої частини Луганської області. Доля жорстоко повелася з хлопцем. У 2014 році він залишився круглим сиротою, а в 2016 році померла бабуся — єдина рідна людина. Проте воїна в душі це не зламало: Єгор виїхав з окупованого Довжанська (колишній Свердловськ), призвався в армію, пішов захищати Батьківщину. На жаль, у січні цього року в бою йому відірвало ногу. Він зараз проходить лікування, попереду протезування і реабілітація. Держава забезпечує його всім необхідним, але ми прийняли рішення, що свою премію передамо йому. Щоб ця людина, яка не зламалася, а вирішила продовжувати свій шлях — вступити в медичний університет, змогла стати хорошим лікарем і науковцем, а ми йому допоможемо, — розповів лауреат державної премії, начальник Головного військово-медичного управління ‒ начальник медичної служби Збройних Сил України генерал-майор медичної служби Ігор Хоменко.

Наразі Єгор успішно пройшов співбесіду і вже зарахований на навчання до Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Тут він вивчатиме лікарську справу і розпочинатиме нову сторінку свого життя.

За його словами, саме небайдужим людям і військовим лікарям він завдячує своїм врятованим життям та мрією стати військовим лікарем.

Джерело: Міноборони


Теги: армия

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
309 107 
+5 469
Болеет:  
173 788 
+2 312
Выздоровело:  
129 533 
+3 044
Умерло:  
5 786 
+113

Сегодня
20 октября 2020
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.001568078994751 [2] => 0.30955195426941 )