происшествия

Заказчику похищения и убийства фермера в Харьковской области грозит пожизненное

13 августа 2019
13:20
1621
Поделиться:

Следователи прокуратуры области завершили досудебное расследование и передали в Московский районный суд Харькова обвинительный акт в отношении 52-летнего харьковчанина, который подозревается в заказе похищения и убийства местного фермера.

Как рассказал начальник отдела прокуратуры области Валерий Кадыгроб, речь идет о событии, которое произошло в ноябре 2018 . По заказу подозреваемого «киллер» похитил 42-летнего фермера и привез его в частное домовладение, где прятал и после приказа заказчика должен был убить.

«У ході слідства з’ясувалося, що замовник злочину та потерпілий мали тривалі приятельські та бізнес-стосунки. Часто сварилися через гроші. Підозрюваний, теж фермер, співпрацював із фірмою потерпілого та був добре обізнаний про статки колеги. Після чергової сварки на ґрунті боргів та фінансових зобов’язань бізнес-партнер вирішив викрасти товариша, а після того, як жертва перепише на нього свої активи, - убити. Для цього зловмисник через знайомих підшукав «кілера». Він призначив зустріч з майбутньою жертвою в одному із кафе у м. Харкові, де виконавець злочину «змалював» зовнішній вигляд фермера. Після показав «кілеру» будинок, де мешкала майбутня жертва. Кожну дію виконавець узгоджував із замовником. У перемовинах вони обговорювали методи залякування та катування жертви тощо. Замовник обіцяв добре заплатити виконавцю за роботу, як тільки активи фермера перейдуть до нього. Для початку на вирішення «організаційних» питань він дав виконавцю кілька десятків тисяч гривень. Ці гроші витрачалися на транспортні затрати, мобільний зв'язок, оренду будинку, де переховували викраденого підприємця», - розповів В. Кадигроб.

Наступного дня після викрадення замовник від імені жертви надіслав дружині фермера повідомлення про те, що його викрали, і якщо вона хоче побачити його живим, має виконувати усі накази, зокрема, передати чималу суму грошей.

Однак зловмисник і не збирався залишати свою жертву живою. Він, взявши із собою ніж, пішов до будинку, в якому переховували підприємця, щоб «вмовити» фермера заплатити за своє життя та переписати на нього бізнес. «Кілеру» наказав готуватися до вбивства викраденого.

Вбивство підприємця попередили оперативники, які, дізнавшись про запланований злочин, імітували викрадення фермера.

Чоловіка обвинувачують у кількох особливо тяжких злочинах, передбачених Кримінальним кодексом України. Зокрема, організації викрадення людини, організації замаху на умисне вбивство на замовлення з корисливих мотивів та незаконному зберіганні бойових припасів (ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 146, ч. 3 ст. 27 ч. 1 ст. 15 п. 6 ч. 2 ст. 115, ч.1 ст. 263 КК України).

Наразі на вимогу прокуратури підозрюваний перебуває під вартою.

Максимальна санкція статей передбачає довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
1 347 849 
+5 833
Болеет:  
151 844 
+4 042
Выздоровело:  
1 170 023 
+1 702
Умерло:  
25 982 
+89

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00092983245849609 [2] => 0.14868593215942 )