общество

Как в Харькове гвардейцев готовят на получение берета с отличием (фото)

21 августа 2019
14:40
740
Поделиться:

Ми продовжуємо слідкувати за процесом підготовки гвардійців до іспиту за право носити берет з відзнакою. У попередніх матеріалах писали про те, що значна увага приділяється силовим вправам, бігу в повному екіпіруванні та стрільбі. Проте чи не найскладнішим випробуванням, яка чекає на спортсменів є змагання з рукопашного бою.

Вони різні за зростом, статурою, вагою, силою. Але їх об’єднує одне – бажання перемогти. Змінюючи партнерів, вони рухаються по колу, відпрацьовують ударну техніку. Все це відбувається під керівництвом майстра міжнародного класу Володимира Катихіна.

«В програмі підготовки є елементи рукопашного бою. Це завершальний етап у змаганнях на берет з відзнакою. Коли вже пробігли марш-кидок, відстріляли з різних видів зброї, склали, так би мовити, «інтелектуальний» іспит – топографія, медицина, тактичне переміщення, коли це все зробили, відбирають кращих хлопців і змагаються в рукопашному бою. Хлопці будуть битися між собою та з інструкторами – членами спортивного клубу Національної гвардії. Сьогодні ми поставили акцент на ударну техніку. І трохи на елементи боротьби. І те і те буде присутнє на змаганнях і очікує хлопців «у повному обсязі» У нас – сильні інструктори, сильні представники спортивного клубу – там багато майстрів спорту, майстрів спорту міжнародного класу. Намагаюся зібрати хлопців «до купи», підготувати їх психологічно, відпрацювати якісь елементи захисту», – розповідає старший сержант Володимир Катихін. Свого часу він починав з тайського боксу, став чемпіоном світу, багато займався змішаними єдиноборствами. Сьогодні тренує військовослужбовців у третій бригаді оперативного призначення.

Пан Володимир запевняє, що під час поєдинків традиційно буде враховуватися вагова категорія, все інше залежатиме від бійців. Велику увагу приділяють питанню концентрації. «Будуть залучатися рівні суперники. Враховуватись не буде лише звання, під час бою однаково – сержант ти чи майор, будуть бити міцно! (сміється) Зараз робиться великий обсяг роботи, ближче до змагань буде індивідуальна робота з кожним. У кожного є своя сильна і слабка сторона. Буде проробляти і психологічну напругу. Підготуємо їх психологічно. Ти можеш тут, на килимі, бути дуже сильним, але виходиш туди на змагання і перетворюєшся на курча. Таке буває: тут – монстр, а там – курча. Можливо, навіть, запросимо штатного психолога, щоб попрацював з хлопцями».

Також старший сержант Катихін застеріг спортсменів від використання спортивної фармакології та харчування. Мовляв, користь від них – питання дискусійне, а от зіпсувати здоров’я та кар’єру подібними речами цілком можливо. І, між іншим, такої думки дотримується не лише він.

«Овочі, фрукти, каші, м’ясо. Все має бути простим та натуральним, щоб організм нормально сприймав. Важливо добре відпочивати. Зокрема здоровий сон – не менш важливий. Але перше місце я віддаю правильному тренуванню. Це – основа. Наразі, маємо гарного тренера, поєднує ударну техніку та боротьбу, дає добре та різноманітне фізичне навантаження», – поділився боєць окремого загону спеціального призначення з позивним «Вітер». Він – досвідчений спортсмен, в його активі самбо, дзюдо, панкартіон, іноді виступає з рукопашного бою.

Володимир Катихін вчить спортсменів не лише концентруватися, але і правильно розслаблятися. Це має зберегти їхні сили та дозволити уникнути ймовірних травм.

Сергій Молотков


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter20 сентября 2019
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.0007779598236084 [2] => 0.12492299079895 )