здоровье

Северный Межрегиональный департамент НСЗУ начал работу в Харькове

17 октября 2019
06:55
2363
Поделиться:

72,08 мільярдів гривень - такий бюджет Програми медичних гарантій, яку сформувала Національна служба здоров’я України. Саме стільки планує спрямувати Національна служба здоров’я України медичним закладам за Програмою медичних гарантій у 2020 році. Для українців ці послуги будуть повністю безоплатними, адже вони вже заплатили за них зі своїх податків. Про це під час прес-конференції у Харкові повідомив Голова НСЗУ Олег Петренко. Також він представив заступника директора новоствореного Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторію Мілютіну.

Програма медичних гарантій - перелік послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно - не декларативно, а насправді. До переліку медичних послуг увійдуть амбулаторні послуги, а також терапевтичне і хірургічне лікування в стаціонарі та екстрена медична допомога. Окремою статтею визначені такі важливі напрями, як реабілітація та паліативна допомога. Також у межах Програми медичних гарантій НСЗУ буде здійснювати закупку інсулінів, оплату гемодіалізу та оплату за підвищеними тарифами пріоритетних послуг (лікування інсультів та інфарктів, пологи та неонатологічна допомога, а також ендоскопічні послуги для раннього виявлення раку і мамографія).

Олег Петренко, голова НСЗУ:

"Програма медичних гарантій - один з видів загальнообов'язкового солідарного медичного страхування.

Програма медичних гарантій розрахована на всіх громадян країни та осіб, прирівняних до них. Це означає, що і працююче населення, і діти, і пенсіонери - всі зможуть користуватися медичними послугами Програми. Програма медичних гарантій запрацює у повному обсязі з 1 квітня 2020 року. Вже з 1 квітня 2020 року НСЗУ оплачуватиме послуги за принципом “гроші йдуть за пацієнтом” спеціалізованим закладам, а субвенція на утримання медичних закладів не передбачена. Пацієнт користується. НСЗУ платить”.

Послуги спеціалізованої медичної допомоги за Програмою медичних гарантій можна буде отримати безоплатно тільки за направленням лікаря первинки, з яким пацієнт підписав декларацію, або лікуючого лікаря. Але є виключення. Без направлення спеціалізовану медичну допомогу відповідно до медичних показань можна буде отримати безоплатно пацієнтам, які звернулися до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра, нарколога. Також без направлення безоплатно надається медична допомога при невідкладному стані.

Вікторія Мілютіна, заступник директора Північного департаменту НСЗУ:

“У регіоні планую налагодити обмін досвідом. Ми зможемо ділитися найкращими практиками. На Полтавщині успішно реалізується пілотний проект з трансформації стаціонарної медичної допомоги, завдяки якому відпрацьовано нові для України механізми оплати послуг у 56 закладах спеціалізованої допомоги.

Харківська область друга серед усіх областей України за розміром виплат від НСЗУ закладам ПМД. За 9 місяців 2019 року законтрактовані медзаклади Харківщини отримали понад 867 млн грн за обслуговування майже 2 млн пацієнтів. Також Харківська область займає третє місце по виплатам за програмою реімбурсації вартості лікарських засобів - понад 34 млн грн.

Сумська область - четверта в країні за відсотком пацієнтів, що подали декларацію про обслуговування на первинній ланці - 79,4% від приписного населення. До речі, саме Сумська область - лідер по виплатам за програмою реімбурсації вартості лікарських засобів серед аптек-ФОПів - 3,4 млн грн.

З 2020 року нові правила чекають і пацієнтів, і медзаклади. Наш департамент сприятиме аби всі заклади Північного регіону автономізувались, комп’ютерізувались, підключились до електронної системи охорони здоров'я, мали можливість укласти договір з НСЗУ та отримувати кошти за надані пацієнтам послуги”.

16 жовтня вересня Національна служба здоров’я України відкрила роботу Північного міжрегіонального департаменту з офісом у м. Харків. Департамент опікуватиметься роботою аптечних та медичних закладів, які вже уклали та будуть укладати договори з НСЗУ у 4 областях: Харківська, Полтавська, Сумська та Чернігівська. Очолюватиме підрозділ заступник директора департаменту Вікторія Мілютіна.


Теги: здоровье

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
1 200 883 
+3 776
Болеет:  
198 596 
-10 619
Выздоровело:  
980 085 
+14 250
Умерло:  
22 202 
+145

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.0013020038604736 [2] => 1.4134840965271 )