Политика

Кулеба назвал приоритеты дальнейшей евроинтеграции Украины

19 октября 2019
11:15
1229
Поделиться:

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба провів першу нараду з заступниками міністрів, відповідальними за напрям європейської інтеграції. Кожне міністерство та відомство має свої завдання щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і саме ці заступники відповідають за координацію їхнього своєчасного та якісного виконання на рівні міністерств.

На нараді обговорили формат співпраці та пріоритетні завдання, зокрема, підготовку до засідань Комітету та Ради асоціації між Україною та ЄС, які відбудуться у Брюсселі у листопаді та грудні відповідно, повідомляє Урядовий портал.

Засідання Комітету асоціації між Україною та ЄС, яке пройде 5 листопада за участі згаданих заступників міністрів, буде максимально використане як майданчик для попереднього обговорення зі стороною ЄС пріоритетних питань співпраці для подальшого розгляду в рамках Ради асоціації. Серед цих задач – посилення співпраці з питань юстиції, свободи та безпеки (ключові компоненти - інтегроване управління кордонами, кібербезпека та юридичне співробітництво); економічна співпраця, зокрема в контексті макрофінансової допомоги, податкової та митної реформ, співпраця з OLAF (фр. Office européen de lutte anti-fraude - управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству); галузеве співробітництво та окремі пріоритети секторальної інтеграції з ЄС, зокрема, до енергетичних ринків; спільний моніторинг виконання Угоди, подальше оновлення додатків до Угоди, зважаючи на динаміку розвитку права ЄС та наших пріоритетів секторальної інтеграції і т д.

Дмитро Кулеба наголосив на тому, що основним органом, який координує роботу всіх міністерств і відомств в цій сфері, є Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції (УО), який входить до складу Секретаріату Кабінету Міністрів України, і доручив налагодити відповідну співпрацю. Він також акцентував увагу міністерств на важливості співпраці з Українською стороною платформи громадянського суспільства, підкресливши, що її учасники мають високий фаховий експертний рівень, а їхні напрацювання можуть стати серйозною допомогою владі на шляху виконання Україною євроінтеграційних зобов’язань.

Віце-прем’єр-міністр розповів про плани щодо офісів євроінтеграції в регіонах, зазначивши, що відкриття офісів з фокусом на східних та південних областях України має сприяти «децентралізації європейської інтеграції». Офіси стануть регіональними інституціями, відповідальними за європейську інтеграцію на місцевому рівні. Вони сприятимуть залученню в регіони України проектів транспортної та прикордонної інфраструктури, іноземних інвестицій та допомоги ЄС; розвитку Єврорегіонів, реалізації ініціатив щодо міст-побратимів; максимальному залученню регіонів до освітніх, наукових, культурних проектів/програм ЄС; підтримці малого та середнього бізнесу в регіонах, в тому числі з боку ЄС. За словами Дмитра Кулеби, незабаром буде створена міжвідомча робоча група для реалізації цієї ініціативи.

Віце-прем’єр-міністр також додав, що УО зараз працює над оновленням онлайн моніторингової системи «Пульс Угоди» з тим, щоб цього року зробити її публічною. Система відстежує прогрес виконання Угоди в кожній сфер. Віце-прем’єр-міністр закликав представників міністерств долучитися до оновлення та перевірки інформації по кожній сфері з врахуванням реорганізації міністерств і відповідної зміни задач.

Дмитро Кулеба закликав заступників міністрів відповідально поставитися до своїх обов’язків щодо задач з європейської інтеграції, мати націленість на результат, а також налагодити і підтримувати тісну співпрацю з відповідними комітетами Верховної Ради, оскільки наразі потрібно втримати високий темп ухвалення євроінтеграційного законодавства. Він нагадав, що Верховна Рада нового скликання ухвалила вже 13 євроінтеграційних законопроектів.


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00075793266296387 [2] => 0.069959878921509 )