политика

Аваков: Попытка дискредитации спецподразделения "Азов" - знак качества его борьбы за независимость Украины

25 октября 2019
09:19
980
Поделиться:

Министр внутренних дел Украины Арсен Аваков во время встречи с главой миссии США Кристиной Куинн прокомментировал официальную позицию Украины относительно информационной кампании по дискредитации подразделения "Азов", подчеркнув боевую эффективность спецподразделения, сообщили в пресс-службе Министерства внутренних дел Украины.

По словам министра, подразделение специального назначения "Азов" воинской части 3057 Восточного оперативно-территориального объединения НГУ является законным регулярным подразделением Национальной гвардии Украины, а личный состав подразделения "примерно выполняет служебно-боевые задачи по защите Родины".

"Позорная информационная кампания о якобы распространении нацистской идеологии среди личного состава отдельного отряда специального назначения "Азов" воинской части 3057 Восточного оперативно-территориального объединения НГУ является преднамеренной попыткой дискредитировать подразделение "Азов" и Национальную гвардию Украины, прежде всего, в сознании международных партнеров Украины, спровоцировать кризис в отношениях с нашими союзниками, ослабить позицию нашего государства в мире", – заявил Аваков.

"Именно боевая эффективность спецподразделения "Азов" в защите государства от военной агрессии - истинная причина попытки остановить его другим, гибридным, методом", – подчеркнул министр.

Он выразил надежду, что "честная и открытая позиция Украины и приведенные факты будут учтены нашими партнерами и соратниками по борьбе по защите демократии. Мы вместе дадим отпор этим грязным и опасным методам".

Довідка: Історія підрозділу бере початок від 5 травня 2014 року, коли з активістів громадських організацій був створений батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Азов’я», який 18 липня 2014 року було реорганізовано в батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Азов», а 17 вересня 2014 року реорганізовано в полк патрульної служби міліції особливого призначення «Азов».

Особовий склад підрозділу брав активну участь у виконанні бойових завдань, зокрема 23 травня 2014 року звільняв від бойовиків захоплену ними Торецьку міську раду, 26 травня 2014 року знищив терористичну базу в нп Урзуф та брав участь у звільненні від терористів нп Новий Світ та Мар’їнка, а 13 червня 2014 року – у звільненні від терористів м. Маріуполь.

У серпні 2014 року особовий склад підрозділу брав участь у боях за м. Іловайськ, а у вересні 2014 року – у недопущенні прориву терористичних формувань до м. Маріуполь.

У січні 2015 року особовий склад був прийнятий на військову службу за контрактом до Національної гвардії України та включений до складу військової частини 3057 Східного оперативно-територіального об’єднання НГУ (м. Маріуполь) як окремий загін спеціального призначення.

У лютому 2015 року окремий загін спеціального призначення визволив від терористів 5 населених пунктів на схід від Маріуполя: Павлопіль, Комінтернове, Бердянське, Широкине та Лебединське.

У подальшому підрозділ продовжив виконувати завдання в складі сил АТО та ООС, здійснював протидесантну оборону узбережжя Азовського моря, проводив розвідку на 2-й лінії оборони, долучався до виконання завдань з охорони громадського порядку в м. Маріуполь.

У період з листопада 2018 по січень 2019 року особовий склад проходив бойове злагодження разом з підрозділами Збройних Сил України, у ході якого представники Збройних Сил України відзначали зразкову військову дисципліну в підрозділі, високий рівень бойової підготовки, вмотивованість та патріотизм особового складу.

Із січня по вересень 2019 року особовий склад окремого загону спеціального призначення залучався до виконання бойових завдань на першому рубежі оборони в районі Світлодарської дуги.

За час виконання завдань підрозділ отримав високу оцінку з боку керівництва Об’єднаних сил, про що також свідчать конкретні показники бойової роботи особового складу: знищено 30 терористів, 2 бойові машини піхоти, пошкоджено та виведено з ладу 6 бойових машин піхоти, одну гаубицю д-30, унікальну станцію розвідки «Зоопарк» російського виробництва.

За час існування підрозділу 38 військовослужбовців загинуло в боях за незалежність і територіальну цілісність України. За мужність і героїзм під час виконання бойових завдань 1414 військовослужбовців було нагороджено, у тому числі отримали державні нагороди – 171 військовослужбовець (з них 23 – посмертно, 123 – ті, хто отримав поранення), відзнаками Верховної Ради України – 28 військовослужбовців, відзнаками Кабінету Міністрів України – 10 військовослужбовців, відзнаками МВС – 906 військовослужбовців, відомчими відзнаками НГУ – 299 військовослужбовців.

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
55 607 
+836
Болеет:  
26 049 
-156
Выздоровело:  
28 131 
+977
Умерло:  
1 427 
+15

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00087094306945801 [2] => 0.11397790908813 )