общество

Харьковские гвардейцы рассказали, почему "срочка" возможна только для сознательных (фото)

8 ноября 2019
07:58
754
Поделиться:

На Харківщині триває навчальний збір з молодиками 5 Слобожанської бригади НГУ. Протягом базового курсу підготовки хлопці проходять трансформацію від цивільних до військових, морально, фізично та ментально.

Призовники осені 2019 року – це у своїй більшості хлопці 18 років. Вони самі свідомо обирали піти на строкову службу, аби вже в 20 років розпочинати кар’єру та будувати особисте життя. А що готує для них гвардія?

Спочатку підготовка.

Формування базових військових навиків

Якщо ти хотів почати бігати зранку але чекав на якийсь особливий понеділок? Ми знаємо, як тобі допомогти.

Зазвичай новобранці приходять на курс первинної військової підготовки з певною кількістю стереотипів, створених у їхній свідомості завдяки кінематографу та розповідям чоловіків з родини. Проте, сучасна Нацгвардія – це нове формування самосвідомих чоловіків та жінок, що розуміють для чого вони прийшли служити Батьківщині. Тому кожен гвардієць виховує у собі певні якості характеру та звички, для існування у військовій реальності. Це про дисципліну, зону комфорту та роботу у команді.

«Спершу було дуже тяжко підійматися о 6 ранку. Зараз я без будильника прокидаюся за 10 хвилин до команди «Підйом» та спершу приходжу «до себе». Потім не поспішаючи збираюся на шикування», – розповідає Марк Кобець.

«Абетка» військової справи

Базовий курс для новобранців – це так звана навчальна школа у армії. Тут навчають не лише «абетці», на кшталт жити за розкладом дня та слухатися командира. Постійні тренування з фізичної підготовки, військової тактики, володіння стрілецькою зброєю, тактична медицина, правильність припасування спорядження та психологічні тренінги для згуртованості колективу.

Військова справа готує для молодиків виклики витривалістю, уважністю та зібраністю. А досвідчені командири і профільні інструктори допоможуть натренувати тіло та розум.

«Чесно скажу, я спочатку боявся, перед стрільбою з бойової зброї але це було марно. Я лише одного разу не потрапив у мішень, тому можу собою трошки пишатися. Я подолав страх, тому далі мені буде простіше», – зазначає новобранець Андрій Бондар.

Людина – найвища цінність Національної гвардії України

Найновіша техніка, озброєння та спородження не потрібно армії, якщо у неї не має людей.

Про це завжди пам’ятають офіцери НГУ під час розподілу новобранців до бойових підрозділів після завершення базового курсу підготовки.

Позиція гвардії – розвивати спеціалістів. Тому, аби хлопці, що стовідсотково вирішили не пов’язувати життя з армією, не витрачали кваліфікацію і не «випадали» з ринку праці під час служби можуть розвивати свої навички. Ще на збірному пункті у військкоматі у хлопців визначають їх спеціальність за отриманою освітою. Так, наприклад, водії різних категорій займають посади у автомобільній роті.

«Я закінчив технікум у Тернополі і працював до служби на агрофірмі водієм великогабаритної техніки. Це різні трактори, комбайни, спец техніка. Вони закріпили за мною місце і чекають на мене після завершення служби», – розповідає новобранець Андрій Андрійовський.

Молоді гвардійці тільки починають свій шлях у війську, але вже зараз мають велику мотивацію служити українському народові. Попереду у них найголовніше – військова присяга, після чого вони стануть справжніми військовослужбовцями.

Діана Краснікова


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал
Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.0013079643249512 [2] => 0.16063785552979 )