происшествия

МВД и Интерпол перекрыли канал переправки нелегальных мигрантов в Европу

19 ноября 2019
17:09
721
Поделиться:

Украинские пограничники в сотрудничестве с Европолом разоблачили яхту с 74 нелегалами у берегов Италии. Как подчеркивается в сообщении пресс-службы МВД, оперативные сотрудники Госпогранслужбы в сотрудничестве с украинскими и зарубежными коллегами "продолжают ломать планы международной преступной группировке, которая специализируется на морских перевозках нелегальных мигрантов".

Нагадаємо, недавно оперативні співробітники Азово-Чорноморського регіонального управління Держприкордонслужби спільно зі слідчим відділом ГУ Нацполіції в АР Крим, представниками Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, під процесуальним керівництвом прокуратури АР Крим на Херсонщині викрили організовану групу осіб, які займалися незаконним переправленням мігрантів та наркотичних речовин з Туреччини до країн ЄС. В Україні одні злочинці будували маломірні плавзасоби, виготовляли підроблені реєстраційні документи, а інші вербували людей з фінансовими проблемами та втягували їх у протиправну діяльність. Наприкінці жовтня українські правоохоронці затримали членів угруповання. Також в морі, неподалік Херсона затримали яхту з двома завербованими українцями та куратором.

Як показує досвід, організаторів мало цікавить доля нелегалів чи плавзасобів. До них ставилися як до розхідного матеріалу, який уже приніс певний прибуток і можуть бути затримані правоохоронними органами чи, навіть, потрапити в кораблетрощу. Завербованими моряками теж не переймалися. Як приклад, лише у тюрмах Греції за такі злочини відбувають покарання близько 300 українців.

Варто зазначити, що у даній злочинній схемі громадяни України, які здійснюють безпосереднє переправлення незаконних мігрантів до країн ЄС, з точки зору українського законодавства виступають у ролі потерпілих від злочинної діяльності, яка у свою чергу полягає у їх вербуванні та експлуатації «Торгівля людьми».

У більшості випадків в ході спонукання українських громадян до вчинення вказаної протиправної діяльності застосовуються шахрайські методи переконання, їм не доводиться дійсна мета перевезення осіб на прогулянкових яхтах та у 100% випадків не повідомляються негативні наслідки у разі їх затримання правоохоронними органами.

Для прикладу, у Греції за переправлення незаконних мігрантів карають позбавленням волі, строк якого складає від 20 до 280 років, а в Італії – до 5 років.

Державною прикордонною службою України спільно з Національною поліцією України та Європолом вживаються активні заходи з протидії вказаній злочинній діяльності, тривають слідчі дії, кінцевою метою яких є притягнення до кримінальною відповідальності осіб, у тому числі іноземних громадян, причетних до втягнення українських громадян до злочинної діяльності за кордоном.

Державна прикордонна служба звертається до усіх громадян України та закликає ретельно вивчати пропозиції роботи, що мають сумнівний характер, аби не стати жертвами злочинців.


Теги: мвд

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
693 407 
+16 218
Болеет:  
355 260 
+7 183
Выздоровело:  
326 238 
+8 843
Умерло:  
11 909 
+192

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00142502784729 [2] => 0.19456005096436 )