политика

Украина готова стать лидером в международном проекте контроля за оборотом оружия

21 января 2020
15:04
969
Поделиться:

Для эффективного контроля за оборотом легального и нелегального оружия необходимо качественное взаимодействие, как органов государственной власти, так и международных партнеров. Об этом сегодня, 21 января, заявил заместитель министра внутренних дел Сергей Гончаров во время заседания Координационного совета программы ОБСЕ «Усиление возможностей государственных органов Украины в предотвращении и борьбе с незаконным оборотом оружия, боеприпасов и взрывчатых веществ во всех аспектах».

«МВД формирует политику в сфере противодействия преступности и обеспечении общественного порядка и безопасности, а также в защите государственной границы. Мы подтверждаем свою готовность выступить лидером и координатором в международном проекте контроля оборота оружия. Для нас необходим комплексный подход по всем жизненным циклам оружия: от момента его создания до момента вывода из обращения и утилизации», - сказал Сергей Гончаров.

Заместитель министра отметил, что важным остается нормативный вопрос урегулирования незаконного и законного оборота оружия.

«Чудовим результатом нашої спільної роботи буде напрацювання єдиного варіанту Закону, який би відповідав європейським стандартам, про врегулювання обігу зброї. Документ повинен бути з чітким визначенням дефініцій. Адже одним із ризиків є питання нормативної невизначеності. Ми повинні створити чіткі правила гри, тоді нам буде простіше дотримуватися контрою за цими правилами», ‑ сказав Сергій Гончаров.

Він зазначив, що у вищих навчальних закладах системи МВС студенти і курсанти отримують всі необхідні знання для роботи з обігом зброї, як у містах, так і на кордонах країни. Однак, МВС підтримує ініціативу проведення спільних міжнародних навчань та тренінгів.

Начальник Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва НПУ Василь Неволя зазначив, що основним каналом потрапляння нелегальної зброї на територію України лишаються окуповані території.

«Упродовж 2019 року Національною поліцією вилучено 1868 одиниць вогнепальної зброї різних систем і модифікацій. Вилучено 81 кулемет і реактивні системи, понад 162 тисячі патронів, 1934 гранати, 25 мін, 1832 боєприпасів», - зазначив він.

Тому Нацполіція радо вітає ініціативу міжнародних партнерів щодо співробітництва у цих питаннях.

Перший заступник голови ДПСУ Володимир Нікіфоренко зазначив, що контрабанда зброї - серйозний виклик для безпеки країни, особливо в умовах війни.

«Важливим здобутком у протидії контрабанді стало запровадження проекту міжнародної технічної допомоги, підтримка ДПСУ у запобіганні та протидії незаконного обігу зброї, боєприпасів та вибухових речовин через державний кордон. Ситуація на державному кордоні є своєрідним індикатором прикордонної безпеки. Основними факторами, що впливають на контрабанду засобів терору є: масштабні незаконні постачання зброї до окупованих районів Донецької та Луганської областей та неконтрольований її обіг, складна соціально-політична та криміногенна ситуація в східних та південних регіонах України, високий рівень криміналізації протиправної діяльності і водночас низький рівень економічного розвитку прикордонних регіонів», - зазначив Володимир Нікіфоренко.

Він наголосив, що загроза контрабанди зброї та вибухівки з України відсутня. Про це свідчать результати діяльності служби, а також висновки наших європейських колег. Упродовж останніх років тенденція до збільшення кількості спроб незаконного переміщення зброї та боєприпасів не спостерігається, стійких каналів не виявлено.

«Загалом за минулий рік вилучено 659 одиниць зброї, у 2018 році ‑ 669, у поточному ‑ 24 одиниці. Тоді, як у довоєнних роках контрабанди було удвічі більше - 1130 одиниць. При цьому важливо, що лише 5% цієї зброї - вогнепальна. Для західної та північної ділянок кордону контрабанда зброї взагалі не є актуальною. Водночас зберігається загроза для кордону з Росією, на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом. В районі ООС у 2019 році прикордонники вилучили 26 одиниць зброї та 3,3 тисячі боєприпасів, в той час як у 2018 році було 35 одиниць і в поточному - 3 одиниці. Більшість боєприпасів виявлено за оперативною інформацією у схованках на місцевості, де проходили бойові дії. ДПСУ активно реагує на існуючі загрози, впроваджуються європейські підходи інтегрованого управління кордонами», - сказав Володимир Нікіфоренко.


Теги: мвд

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал
17 февраля 2020
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00081610679626465 [2] => 0.089265108108521 )