политика

Ложь под присягой - это преступление. Заявление МВД

31 января 2020
20:59
1670
Поделиться:

Головне слідче управління продовжує роботу для встановлення всіх обставин у справі загибелі Павла Шеремета.

Вимушені заявити про те, що в ході розслідування справи Шеремета деякі громадяни роблять неправдиві заяви для того, щоб допомогти створити алібі окремим підозрюваним у кримінальному провадженні.

Ми будемо рішуче виявляти такі факти і давати про них правдиву інформацію суспільству.

Зокрема 13 грудня 2019 року, у прямому ефірі одного з телеканалів, один зі знайомих підозрюваного Андрія Антоненка заявив про те, що в ніч перед вбивством Павла Шеремета пан Антоненко нібито знаходився у нього в гостях за містом, тож ніяк не міг бути в цей самий час на вулиці Івана Франка.

На перший погляд цей громадянин наводив переконливі докази, прямо стверджуючи, що Андрій Антоненко не міг бути причетний до злочину, оскільки був за 40 кілометрів від центру Києва у місті Ворзель.

Цитата:
«Пан Андрій був у мене за городом у Ворзелі, це 40 км від Києва. Він був з 19-го числа в мене. Вчив мене грати на гітарі, потім ми пили пиво, їли м'ясо, і він залишився ночувати. О 9-й ранку він повіз мене у Київ. Ніяким чином він не міг опинитися там, де стався цей злочин. Це правовий бєспрєдєл!
Станом на 7.30 ранку він спав у мене за городом. У мене є сім свідків: чотири чоловіка охрани, мати, батько та я.
Я звертався до зампрокурора Віктора Чумака і коли я буду в Києві, в понеділок, я дам свідчення і буду свідком захисту».

Слова цього громадянина були широко розтиражовані ЗМІ та використані для створення хибного враження про те, що поліція та прокуратура висуває підозру завідомо невинній людині, яка має неспростовне алібі.

Ця інформація була перевірена слідчо-оперативним шляхом і виявилася абсолютною неправдою, тож було прийнято рішення про розсекречення відео допиту цього громадянина, оскільки дана інформація має важливе значення для суспільства.

Зокрема було перевірено трафік телефонів цього громадянина та викликано його на допит, куди він прийшов разом зі своїм адвокатом .
Під часто допиту, у присутності свого адвоката, громадянин визнав, що він помилково публічно заявив про те, що його товариш Антоненко в ніч перед вбивством Павла Шеремета знаходився у нього вдома.

Оскільки його неправдива заява про «алібі» Андрія Антоненка була зроблена не під час допиту, а заявлена в ЗМІ, то він не буде притягнутий до відповідальності за дачу завідомо неправдивих показань за ст. 384 КК України.

Слідство має підтвердження й інших випадків спроб створити неіснуюче алібі підозрюваним у справі Павла Шеремета.

Нагадуємо, що завданням Національної поліції є встановлення всіх причетних до цього жахливого злочину, а не притягнення до відповідальності невинних осіб.

Джерело


Теги: Шеремет

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-каналПодтверждено:  
23 672 
+468
Болеет:  
13 426 
+229
Выздоровело:  
9 538 
+227
Умерло:  
708 
+12

Сегодня
31 мая 2020
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00082492828369141 [2] => 0.10435795783997 )