общество

Гвардейсие зенитчики совершенствовали свои навыки в Харькове

12 февраля 2020
17:43
622
Поделиться:

В Харькове завершились двухдневные учебные сборы с личным составом, который привлекается к несению службы на постах воздушного наблюдения.

Почти 70 гвардейцев с востока страны собрались в Харькове, чтобы усовершенствовать свое мастерство и обменяться боевым опытом.

На занятия были привлечены бойцы зенитного дивизиона отряда специального назначения военной части 3057 «Азов», отмечает пресс-служба НГУ.

Під час першого дня занять, організаторам зборів вдалося поєднати теоретичну частину із практичним бойовим досвідом, яким ділилися спецпризначенці.

Командир зенітного дивізіону ОЗСП військової частини 3057 «Азов» з позивним «Ігнат» зазначає, що нажаль часу для глибокого вивчення теоретичної частини у бійців його підрозділу не було, але всьому вони навчалися в реальних бойових діях на сході країни.

«Ми вперше приїхали на такі збори і в цілому враження дуже позитивні. Я взагалі за те, щоб ділитися своїм досвідом, навчатись тому, що не знаєм ми – бо в цьому і полягає прогрес і вдосконалення. Нам дали можливість поспілкуватися з солдатами, розповісти їм про ті проблемні питання, з якими стикалися на передовій і як нам вдалося їх вирішувати. Практика показує, що засоби спостереження і ведення розвідки не досконалі, важко відстежити безпілотні летальні апарати. Але завдяки налагодженій взаємодії між всіма підрозділами, нам вдалося створити ефективну систему ППО. Маємо на своєму рахунку 2 збитих безпілотника противника, чим позбавили можливості противника вести спостереження за нашими позиціями і корегувати вогонь артилерії», – розповідає «Ігнат».

Начальник розвідки батальйону ОЗСП «Азов» позивний «Порф» зазначає, що досвід бойових дій просто зобов’язує проводити модернізацію як озброєння, так тактики дій.

«З новацій, які ми провели – це встановили зенітну установку на МТЛБ, що значно підвищило мобільність і безпеку розрахунків ЗУ-23. Розрахунки крупнокаліберної зброї представляють особливу зацікавленість для противника, на них постійно «ведеться полювання», тому швидкість і оперативність дій має велике значення. Застосовуємо зенітні установки для розмінування проході для підрозділу розвідки, ведемо протиснайперську боротьбу. Взагалі при вмілому використанні засоби ППО дуже нас виручають», – зазначає розвідник.

Як вести розвідку повітряного противника на місцевості, як боротися з БПЛА, бойова робота на зенітній установці – все це відпрацювали гвардійці на практиці.

Серед учасників є й бійці – строковці, які в дивізіоні вже 9 місяців. За свою службу вони вже не раз виїжджали на практичні стрільби, брали участь у змаганнях на кращий зенітний розрахунок.

Номер обслуги солдат Яблочкін Данієль був у складі того розрахунку від військової частини 3017, який минулого року зайняв перше місце серед підрозділів ППО Національної гвардії.

«Кожен боєць постійно повинен тренуватись і самовдосконалюватись, саме знання і навички, які ми набуваємо на зборах дають нам впевненість в собі. На змаганнях нам протистояли розрахунки, укомплектовані військовослужбовцями за контрактом, але в нас не було ані страху, ані хвилювання, бо ми знали своє діло і хотіли перемогти», – говорить Данієль Яблочкін.

«Взагалі розрахунок – це одне ціле, кожен повинен знати свій маневр і діяти швидко від навідника до водія. Злагодженість дій найважливіша характеристика підрозділу. Задля цього ми постійно тренуємось, нещодавно завершився польових вихід дивізіону, а у вересні ми виїжджали на 239 загальновійськовий полігон Дніпропетровської області де виконували бойові стрільби. Це було круто!», – додає солдат Гліб Дьяченко.

Підбиваючи підсумки занять, начальник ППО Східного територіального управління відзначив, що збори пройшли насичено і продуктивно. Керівники занять мали можливість підвищити рівень методичної майстерності, особовий склад розширити обізнаність щодо розвідувальних можливостей ППО.

«Дуже важливо, що під час занять солдати і офіцери мали можливість обмінятися досвідом, молодші навчалися у більш досвідчених, які брали участь в бойових діях», – наголосив підполковник Павло Савчук.


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал
Сегодня
больше новостей
новости партнеров
delta = Array ( [1] => 0.00083518028259277 [2] => 0.084197044372559 )