политика

Офис генпрокурора завершил расследование дела о нападении на Гандзюк

27 апреля 2020
17:38
1384
Поделиться:

В понедельником, 27 апреля 2020, Офис Генерального прокурора завершил досудебное расследование, которое осуществляли следователи Службы безопасности Украины относительно заказчиков и организаторов нападения на общественную активистку Екатерину Гандзюк 31 июля 2018 в городе Херсоне. Об этом во время онлайн-брифинга сообщил заместитель Генерального прокурора Алексей Симоненко.

***

За даними слідства, голова Херсонської обласної ради та його співучасник, громадянин України, який нещодавно був екстрадований з Болгарії, підозрюються в організації вчинення за попередньою змовою групою осіб умисного тяжкого тілесного ушкодження у спосіб, що має характер особливого мучення та спричинило смерть потерпілої (ч. 3 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.121 КК України). Після ознайомлення підозрюваних з матеріалами кримінального провадження обвинувальний акт буде скеровано до суду.

«Упродовж останніх 40 днів з моменту відновлення досудового розслідування слідчі та прокурори повторно допитали усіх основних свідків та фігурантів, отримали результати експертиз та провели інші слідчі дії. Таким чином, здобувши додаткові докази, прокурори переконались у їх достатності для складання обвинувального акту та передачі справи до суду. Відповідно до кримінального процесуального закону, прокурором сьогодні прийнято рішення офіційно оголосити про це підозрюваним, іншим учасникам кримінального провадження. У такий спосіб Офіс Генерального прокурора доводить незмінність обґрунтованої та законної позиції у справі нападу на Катерину Гандзюк», - наголосив Олексій Симоненко.

Нагадаємо, що стосовно підозрюваних діють обрані судом запобіжні заходи – застава стосовно керівника обласної ради у розмірі 1 мільйон 150 тисяч гривень та тримання під вартою стосовно екстрадованого в Україну громадянина.

Над завершенням розслідування працювали кілька десятків слідчих та прокурорів, оперативників СБУ та інших відомств. За час досудового розслідування було проведено майже 400 допитів, близько 200 обшуків та тимчасових доступів, виконано понад 90 експертиз та слідчих експериментів, проаналізовано десятки тисяч телефонних з’єднань, до кримінальної відповідальності вже притягнуто 8 осіб. Сотні годин провели прокурори у судах, неодноразово доводячи законність кожної своєї дії та рішення, пояснюючи чому вважають причетними ту чи іншу особу.

Так, вироком Покровського районного суду Дніпропетровської області 6 червня 2019 року визнано винними та призначено покарання членам групи нападників: Сергію Торбіну – 6,5 років позбавлення волі; Микиті Грабчуку – 6 років позбавлення волі; Володимиру Васяновичу та В’ячеславу Вишневському – по 4 роки позбавлення волі; Віктору Горбунову – 3 роки позбавлення волі. Усі вони перебувають у місцях позбавлення волі.

Крім того, на розгляді Приморського районного суду міста Одеси перебуває обвинувальний акт стосовно колишнього помічника народного депутата України попередніх скликань, який визнав свою вину у заздалегідь необіцяному приховуванні тяжкого злочину щодо Катерини Гандзюк та уклав угоду з прокурором про надання викривальних показів стосовно організаторів злочину (ч.1 ст. 396 ККУкраїни).

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


Теги: гандзюк

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
2 223 558 
+857
Болеет:  
44 542 
-828
Выздоровело:  
2 127 337 
+1 652
Умерло:  
51 679 
+33
Привито:  
1 459 376 
+34 870

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00075101852416992 [2] => 0.088276863098145 )