политика

Не новое чувство: куда движется Украина

21 сентября 2020
06:58
1348
Поделиться:

Стратегия развития Украины должна быть построена на политической децентрализации. Потому что она создает конкуренцию и подотчетность.

Об этом на своей странице в соцсети размышляет экс-министр развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины, почетный президент Киевской школы экономики Тимофей Милованов.

***

Сьогодні, багато хто з вас в розпачі, що Україна рухається в неправильному напрямку. Це не нове відчуття. Більшу частину новітньої історії України, багато з нас українців вважало, що ми рухаємось не туди. Але насправді це не так. Сьогодні ми живемо в більш демократичній країні ніж 5, 10, або 25 років тому. У нас більше персональних свобод і можливостей для саморозвитку. Унаслідок є всі можливості для отримання якісної освіти (так, часто це поза школами та університетами). У нас є можливість втілювати нові бізнес ідеї, створювати стартапи і будувати глобальні компанії (так, це вимагає екстремальних зусиль, жертв особистих і професійних, і є ризиковим заняттям, але раніше таких можливостей не було). В Україні стало краще з туризмом, внутрішнім та зовнішнім, з’явились гарні ресторани, розвивається культура здорового образу життя, розвивається література, музика, мистецтво. Швидше можна дістатись публічним або приватним транспортом з одного міста в інше. Банківська система працює набагато краще, банки стабільні, кешлес - наше усьо. А покриття інтернетом постійно збільшується. Просто, згадайте що кілька років назад не було навіть 3G.

До чого я? До того, що сьогодні в Україні успішними і щасливими стають люди з позитивним поглядом на життя. Ті люди, які будують і створюють своє життя самі, а не чекають на допомогу суспільства чи держави. Ті люди, які в кожній ситуації шукають і знаходять сценарії для розвитку та створення нового, а не намагаються виграти за рахунок інших і не сприймають все як конфлікт та конкуренцію.

В той же час, у нас не дуже виходить розбудувати державу. Тут я думаю, що наш шлях вперед буде відбуватись через децентралізацію. Послаблення центральної влади та створення конкуренції на місцевому. Більше податків та інших надходжень будуть залишатись на місцях і виборці будуть вимагати краще витрачати ці гроші від місцевої влади. 6 років назад я написав колонку в Нью-Йорк Таймс, що стратегія розвитку України має бути побудована на політичній децентралізації. Бо вона створює конкуренцію і підзвітність. Це повільний процес. Але він розпочався. І найближчі місцеві вибори виявляться механізмом дисципліни не тільки місцевих політиків, а і національної влади.


Теги: политика

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
348 924 
+5 426
Болеет:  
199 923 
+4 324
Выздоровело:  
142 537 
+1 029
Умерло:  
6 464 
+73

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00082087516784668 [2] => 0.13419008255005 )