общество

Отдельный отряд специального назначения Нацгвардии Украины завершил полевой выход на Харьковщине

1 декабря 2020
12:22
825
Поделиться:

Гвардейцы неделю провели на стрельбище, в киллер-хаусе и на общевойсковом полигоне.

Ночевали в палатках, готовили еду в полевых условиях.

Снаряжение и специальная подготовка военнослужащих позволила достаточно легко перенести внезапное похолодание, рассказывает пресс-служба ведомства.

***

«Це в нас вже четвертий польовий вихід цього року. Цього разу ми найбільше уваги приділили стрільбам у день та вночі, а також гранатометанню. Працювали у кілер-хаусі. Подібні заходи – життєва необхідність. Ми отримуємо не лише вишкіл наших бійців, але й масу інформації для аналізу своїх можливостей та корекції бойової підготовки», – пояснив заступник командира ОЗСП Східного ТУ НГУ з позивним «Штиль»

Основним зразком стрілецької зброї в окремому загоні спеціального призначення є штурмова гвинтівка UAR-15. Судячи з кучних отворів на мішенях та схвальних відгуків гвардійців, результатами стрільб вони лишились задоволеним.

«Наразі ще не так холодно, щоб знадобилося регулювання відведення порохових газів. Маніпуляції з газовим блоком будемо робити при мінусовій температурі. Стріляємо патроном NATO. Сьогодні це – найстабільніший патрон. Результати дуже гарні, навіть, для підготовлених стрільців, якими безумовно є бійці нашого підрозділу. Використання UAR-15 дозволяє впевнено тримати противника на більшій дистанції, ніж раніше», – розповів військовослужбовець окремого загону спеціального призначення Східного територіального управління НГУ «Шило».

Поряд зі стрільцями працювали кулеметники. Приведені до нормального бою та обладнані коліматорами кулемети лишаються грізною та надійною збоєю.

Окремо, на полігоні Збройних сил України, вели вогонь снайпери. Їхня робоча відстань була 800-1500 метрів. Стріляли з гвинтівок McMillan, Barrett, TRG та TSM.

«Погода не дуже гарна: йде дощ, видимість погана, на високій кратності неможливо розгледіти мішень, будь-які опади розмивають контраст тощо. Проте це прекрасні умови для нашого тренування: ми враховуємо зміни температури, напрямку вітру, рівень вологості та тиску. Ми ж будемо працювати у подібних умовах у бойових реаліях. Наразі стріляємо по металевих «гонгах», роздивитись когось у камуфляжі з того боку буде ще тяжче. Потрібно провести багато часу за спостереженнями. Просто так спостерігати за горизонтом на відстані півтора кілометри і влучити в ціль неможливо. МакМілан і Барет ми використовуємо для роботи на відстані 1500 – 2000 метрів. А от калібр 338 використовується до 1300 метрів, і калібр 308 – до 900 метрів. Можна стріляти й на більшу відстань, але ефективність падає», – поділився військовослужбовець ОЗСП «Бас»

Разом з усіма інтенсивно працювали кінологи. Вони тренували службових собак виконувати різні задачі в умовах стресу, зокрема використовували стрільбу та інші відволікаючі фактори. У цій ситуації собака мав знешкоджувати озброєного умовного «противника» та розшукувати вибухівку.


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
1 194 328 
+2 516
Болеет:  
219 107 
-3 330
Выздоровело:  
953 297 
+5 783
Умерло:  
21 924 
+63

25 января 2021
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00073409080505371 [2] => 0.17288208007812 )