политика

Важно, чтобы СМИ как четвертая власть создали собственную систему балансов для борьбы с кремлевской пропагандой, - Яценюк

8 февраля 2021
16:45
878
Поделиться:

У подальшій боротьбі проти кремлівської пропаганди й дезінформації важливе створення інституту стримування і противаг у ЗМІ, прозорий механізм виявлення брехні у медійних гігантів, прозоре фінансування усіх ЗМІ та зміна судових процедур щодо боротьби з неправдивою інформацією, – підкреслив Прем’єр-міністр України у 2014-16 роках, Голова Київського Безпекового Форуму Арсеній Яценюк під час онлайн дискусії КБФ 5 лютого.

Арсеній Яценюк наголосив, що вітає рішення президента Зеленського і зусилля Секретаря РНБО Данілова в прийнятті рішення щодо введення санкцій проти російської пропагандистської машини: «У сучасній війні фейки, пропаганда, дезінформація, теорії змови стали основною зброєю».

Він нагадав, що 2014 року був ухвалений закон про санкції, автором якого був він як прем’єр-міністр. А сьогоднішнє рішення РНБО про запровадження санкцій проти російської пропагандистської машини і проти осіб, які фінансують тероризм, має підставою звернення Верховної Ради 2018-го, яке ініціювала очолювана ним партія «Народний фронт».

«РНБО і Служба безпеки провели дуже серйозну роботу, аби встановити, що це брудні терористичні гроші і що це російська агентура, яка транслює російську пропаганду на українських каналах», – наголосив Арсеній Яценюк.

Щодо подальших кроків, підкреслив голова КБФ, насамперед засоби масової інформації, які є четвертою владою, повинні мати інститут стримування і противаг, як й інші гілки влади, власну систему балансів. Це можна зробити, зокрема, через створення комісії з журналістських стандартів, заснованої журналістським середовищем в Україні.

Арсеній Яценюк зазначив, що певні неурядові громадські організації заявили про стурбованість запровадженням санкцій проти прокремлівських каналів: «У мене є питання до цих громадських організацій. А вони не були стурбовані тоді, коли вся ця пропагандистська машина маніпулювала, брехала, вигадувала факти, займалася пропагандою і дезінформацією? Хіба це не підриває основи свободи слова і вільної, чесної журналістики?»

Він також нагадав, що саме «через російських і проросійських так званих журналістів» «проштовхувалися» фейки про його нібито участь у війни в Чечні, мільярди, вілли та інша брехня.

Важливою Арсеній Яценюк назвав також роль інформаційних гігантів, зокрема, YouTube, Twitter, Facebook, які мали б так само боротися з дезінформацією і брехнею на своїх майданчиках через створення чіткої і прозорої системи механізмів виявлення неправдивих і недостовірних фактів.

Голова КБФ також наголосив на важливості прозорого фінансування ЗМІ. Відповідний закон ухвалений, нагадав він, але цього недостатньо: «Утримання путінських каналів коштує мільйони доларів. Ці мільйони доларів звідкись беруться, і вони не обліковуються».

Арсеній Яценюк підкреслив і необхідність зміни відповідних судових процедур: «Як людина, яка виграла не один суд з брехні проти себе, можу сказати – на це йдуть роки та неможливо отримати адекватну компенсацію у вигляді розповсюдження правдивої інформації. Судові процедури також повинні бути змінені».

«Настав час усвідомити, що сьогодні іде боротьба за мізки і серця людей. І ця боротьба буде або виграна, або програна. І те, що сьогоднішня українська влада взялася боротися за правду в Україні, заслуговує на найвищу повагу», – сказав Арсеній Яценюк.

Київський Безпековий Форум – головний міжнародний форум України з проблем війни і миру, української та глобальної безпеки, заснований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» у 2007 році.


Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
1 953 016 
+6 506
Болеет:  
425 339 
+694
Выздоровело:  
1 487 677 
+5 598
Умерло:  
40 000 
+214
Привито:  
450 647 
+1 453

Сегодня
19 апреля 2021
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.000762939453125 [2] => 0.20733308792114 )