Политика

Україна - найкраще місце, де США можуть продемонструвати повернення до глобального лідерства, - Оксана Маркарова

10 марта 2021
21:31
1369
Поделиться:

Росія вдається до атак проти України і Сполучених Штатів Америки через демократичні цінності, які сповідують ці країни. Про це заявила новопризначена Посол України у США Оксана Маркарова під час Київського Безпекового Форуму, організованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

На заході було презентовано спільне звернення українських та американських діячів «12 пунктів стратегічного партнерства між Сполученими Штатами та Україною». Звернення ініційоване Київським Безпековим Форумом і підтримане понад 70 українськими і американськими діячами. Його унікальність полягає в тому, що українські та американські політики, дипломати та експерти виступили не з окремими односторонніми документами чи програмами, а зі спільною відозвою, зверненою до урядів обох держав.

«Стратегічне партнерство України і США базується на спільних цінностях і принципах. Ці принципи є демократичними, вони мають глибоке коріння в обох наших народах, а значить мають і велике майбутнє. І саме через ці принципи ми зараз атаковані однією і тією ж країною – Росією», - сказала новопризначена Посол.

Маркарова наголосила, що Україна веде боротьбу як проти військової агресії Росії, так і в середині країни: за рівні правила гри, чесне правосуддя, верховенство права тощо.

«Цей шлях трансформації України в ринкову демократичну країну, на жаль, не був і не буде легким і прямолінійним. Однак завжди в Україні буде достатньо і реформаторів, і політичної волі, і сумлінного бізнесу, і найголовніше – громадянського суспільства, які разом з нашими міжнародними партнерами, зокрема з США, які будуть допомагати, радити, підштовхувати, іноді критикувати, але разом іти тяжким шляхом до цього спіху», - сказала вона.

«Успіх цієї боротьби важливий не тільки для нас - він важливий для всього світу», - наголосила посол.

Маркарова також відзначила заяви нової американської адміністрації, яка хоче повернути глобальне лідерство Сполучених Штатів у захисті демократії у світі.

«Україна, мабуть, найкраще місце, де США можуть продемонструвати таке лідерство, захистивши демократію, за яку ми боремось. Тому що Україна з Кримом, з деокупованим Донбасом, Україна, у якій встановився мир, економічно сильна Україна, з верховенством права і сильними інституціями, Україна член НАТО і ЄС – саме це не тільки запорука нашого успіху, це запорука безпеки і розвитку Європи і всього чорноморського регіону», - підкреслила Оксана Маркарова.

Новопризначена посол України в США наголосила, що обидві країни мають посилити співпрацю, санаційну політику по відношенню до Росії, безпеку в регіоні через вступ України до НАТО. Для цього існуючі формати співпраці будуть наповнені новим змістом.

«Ми також будемо ініціювати нові формати, зокрема, в тих нових питаннях – а це стосується і протидії пропаганді, кібератакам, – в яких вже Україні є що дати світу і нашому стратегічному партнеру, тому що ми зазнали цих проблем першими, ми знайшли, як з ними боротися, і створили запобіжники по деяким з них», - резюмувала вона.


Теги: КБФ

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


19 мая 2022
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.00088000297546387 [2] => 0.070719957351685 )