техно

В Украине открыли киберцентр, который будет защищать государство от кибератак

13 мая 2021
18:11
648
Поделиться:

Президент Владимир Зеленский открыл "Киберцентр UA30", специалисты которого будут предотвращать виртуальные атаки на украинские объекты.

Об этом он заявил во время презентации центра, которая в прямом эфире транслировалась на странице Офиса главы государства в Facebook.

"Считаю, что в целом это - витрина того, что Украина действительно меняется и не просто на словах, что у нас открываются такие центры. Это - первый центр в Украине. Нормальное первое начало, прекрасный центр, главное, чтобы люди, которые находятся в "красной команде" (в Киберцентре - ред.), работали на государство Украина", — отметил Зеленский.

Он подчеркнул, что открытие центра является началом, и далее процесс будет продолжаться.

Президент напомнил, что в скором времени должна состояться презентация университета, который будет готовить специалистов для сферы безопасности, в том числе и кибербезопасности.

Глава государства убежден, что Украина должна "растить профессионалов" и "предлагать им здесь реальную работу, а они нам предложат безопасную жизнь".

Кібербезпека й захист громадян — важливі складові цифровізації. Держава опікується і роботою приватного сектору, і усіх державних інституцій, і безпекою кожного українця. Сьогодні відкрили оновлений Кіберцентр UA30. Це перший крок до побудови системи кіберзахисту світового рівня.

У відкритті взяли участь Президент України Володимир Зеленський, Віце-прем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та Голова Держспецзв'язку Юрій Щиголь.

Кіберцентр UA30 входить до структури Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. Це новітній державний центр реагування на кіберінциденти, здобуття навичок та знань у сфері кіберзахисту. До його складу входить також оновлений тренінговий майданчик з унікальною технологією відпрацювання реальних сценаріїв кібератак у навчальному середовищі. У світі налічується всього близько 20 таких платформ, шість з яких у США.

Президент України Володимир Зеленський під час відкриття заявив: «Стрімка цифровізація — це один зі способів, яким ми змінюємо країну на краще. Нові технології, найкращі сервіси — все це веде до розвитку економіки та руху країни вперед, до посилення конкуренції й послаблення олігархів та корумпованого чиновництва. Кіберцентр UA30 — це вітрина того, що Україна дійсно змінюється».

Серед пріоритетів — захист критичної інформаційної інфраструктури. Це державні реєстри, цифрові послуги, державні інформаційні ресурси та інформаційні системи критичних підприємств.

Питання кібербезпеки і зокрема захисту персональних даних громадян — один з головних пріоритетів Мінцифри. «Наша команда щодня працює над захистом персональних даних українців. До 2024 року ми створимо систему максимального захисту державних реєстрів. Сьогодні ми презентуємо один із важливих проектів кіберреформи — Кіберцентр UA30. Стратегія кіберреформи — UA30 — інструмент, який дозволить Україні стати однією з найсильніших країн у галузі кіберзахисту, щоб кожен громадянин почувався безпечно в цифровій державі», — наголосив Віце-прем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Крім того, Кіберцентр стає адміністратором безпеки Національного центру резервування державних інформаційних ресурсів, куди до 2024 року мають бути перенесені 80% реєстрів.

Тут також працює урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA. Це єдина команда з України, що має акредитацію у FIRST та може оперативно взаємодіяти з командами реагування з 97 країн світу.

Голова Держспецзв'язку Юрій Щиголь наголосив: «Наш центр має всі можливості для міжнародної взаємодії. Україна має унікальний досвід боротьби з кіберзагрозами, ми утверджуємо нашу державу в цій сфері на світовому рівні».

Кіберцентр надаватиме послуги кіберзахисту, виявлення та реагування на кіберзагрози як для державних організацій, так і для пересічних громадян. Це захист, який раніше був доступний лише державним структурам.

Если вы заметили орфографическую ошибку в тексте, выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter

Хотите первыми узнавать о главных событиях в Украине - подписывайтесь на наш Telegram-канал


Подтверждено:  
2 231 914 
+937
Болеет:  
22 001 
-1 592
Выздоровело:  
2 157 732 
+2 471
Умерло:  
52 181 
+58
Привито:  
1 793 999 
+79 921

Сегодня
больше новостей
delta = Array ( [1] => 0.0010781288146973 [2] => 0.10353708267212 )